Україна озброює світ: Що за танки ми постачаємо в ДР Конго

Демократична республіка Конго, яка раніше носила назву Заїр (не плутати з Республіка Конго) є давнім клієнтом українського оборонпрому

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Україна озброює світ: Що за танки ми пос…
Фото - fotarmas.blogspot.com

Україна посідає 12 місце у списку 25 найбільших експортерів зброї у світі, оприлюдненому 11 березня 2019 року Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру (SIPRI). У той же час, генеральний директор "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус озвучив зухвалу обіцянку збільшити доходи від експорту озброєнь уп'ятеро до 2025 року, щоб досягти рівня в 2 млрд доларів на рік.

Depo.ua пропонує серію матеріалів про найбільших імпортерів української зброї та техніки. На черзі – Демократична республіка Конго (ДР Конго)

Читайте також: Україна озброює світ: Що за бронетехніку ми постачаємо Таїланду.

Читайте також: Україна озброює світ: Що за бронетехніку ми постачаємо Іраку.

Читайте також: Україна озброює світ: Перу купуватиме літаки, прозвані в народі "Бандерами".

Читайте також: Україна озброює світ: Що за бронетехніку ми постачаємо Індонезії.

Читайте також: Україна озброює світ: Що за бронетехніку і гвинтокрили ми постачаємо в Нігерію.

Читайте також: Україна озброює світ: Що за ракетні комплекси ми постачаємо Саудівській Аравії.

Читайте також: Україна озброює світ: Що за бронетехніку ми постачаємо в ОАЕ.

Уряд ДР Конго офіційно визнав незалежність України 13 квітня 1999 року. Разом з тим, дипломатичних і консульських представництв цієї африканської країни в Україні досі не створено, а найближче посольство ДР Конго, що відає справами щодо України, знаходиться у Москві (Росія). Справами України в ДР Конго відає українське посольство в Бельгії.

Україна є активним учасником миротворчої операції у Демократичній Республіці Конго. Збройні сили України беруть участь у складі місії ООН зі стабілізації ситуації у країні, починаючи з 28 лютого 2012 року до цього часу.

Згідно даних Держслужби експортного контролю, у 2016 році в ДР Конго Україна відправила 25 танків Т64БВ-1. Це перша партія, поставлена по контракту, підписаному наприкінці 2013 року між ДР Конго та держкомпанією "Укрспецекспорт" на капітальний ремонт і поставку 50 танків Т64БВ-1. Також відомо, що у 2010 році конголезці придбали і отримали в України 100 одиниць танків T-72AВ.

Танк Т64БВ-1

Танк Т-64БВ виник, як продукт модернізації основного бойового танка СРСР Т-64. Зокрема, під час капітального ремонту на танках Т-64 було встановлено комплект навісного динамічного захисту "Контакт".

Т-64БВ – це радянський основний бойовий танк сімейства Т-64, який відрізняється обладнанням динамічним захистом "Контакт" та посиленим протирадіаційним захистом. Машина оснащена гарматою 125-мм КБА3 або 2А46М-1 і двигуном 5ТДФ.

Під час модернізації у бойову машину були інтегровані сучасні нічні прилади спостереження з електронно-оптичним перетворювачем третього покоління для всіх членів екіпажу: командира, навідника та механіка-водія. При цьому прилади командира і навідника інтегровано в систему управління вогнем, що забезпечує виявлення, розпізнавання і знищення ворога на відстані понад 1,5 км.

З відкритих джерел відомо, що танки обладнані прицілами нічного бачення ТПН-1-ТПВ виробництва "Трімен-Україна". Вони встановлюються на штатні кріплення та підключаються до електричної мережі танку без її змін, що дозволяє значно зменшити час та витрати на їхню інтеграцію у системи бойової машини.

Завдяки високоякісним комплектуючим приціли мають високу стійкість до світлових завад та забезпечують роботу при складних умовах, вони не чутливі до засвічення навіть під час використання противником спеціальних завад у інфрачервоному діапазоні. При цьому прилади командира та навідника інтегровані до системи керування вогню, що забезпечує виявлення, розпізнавання та знищення противника вогнем 125-мм гармати на відстані більше 1,5 км у будь-який час доби та за будь-яких погодних умов.

Окрім того, були встановлені системи супутникової навігації від держпідприємства "Оризон-Навігація" і нові цифрові радіостанції "Либідь К-2РБ" з дальністю дії до 70 км.

Щодо бронезахисту, то тут не все так просто. Танк Т-64БВ обладнаний динамічним захистом "Контакт", який вважається досить застарілим на фоні динамічного захисту "Ніж" у "Булата" і "Дуплет" у "Оплота". Однак, про заміну "Контакту" на інший бронезахист наразі нічого не відомо.

Читайте також: Досі без "Оплотів": Як модернізований Т-64БВ стає головним танком ЗСУ.

Танк T-72AВ

Після розпаду СРСР на території України опинилося близько 1269 танків Т-72А.

T-72AВ – це радянський основний бойовий танк сімейства Т-72, який відрізняється навісним динамічним захистом. Машина оснащена гладкоствольною гарматою 125-мм 2А46 і двигуном В-46.

Розробка танку Т-72 почалася у 1967 році, коли перший досвід експлуатації танків Т-64 виявив недостатню надійність двигуна, ходової частини і механізму заряджання. Після військових випробувань, він був прийнятий на озброєння під маркою Т-72 і незабаром отримав найменування "Урал".

На відміну від Т-64, який був засекречений, Т-72 широко постачався як до країн Варшавського договору, так і на експорт за його межі, зокрема в Фінляндію, Індію, Іран, Ірак і Сирію (він і досі залишається на озброєнні багатьох країн). Крім цього, модифікації Т-72 випускалися за ліцензією в Югославії (M-84), Польщі (PT-91), Чехословаччині й Індії, які, у свою чергу, також їх експортували.

Т-72 призначений для вирішення бойових завдань військ, найперше – у наступі, а також і в обороні, як масовий ефективний засіб ведення активних, рішучих і динамічних бойових дій на суші в умовах як звичайної, так і ядерної війни.

Технічні характеристики Т-72 відображають розвиток танкобудування кінця 1960-80-х років, тобто перехідного періоду від танків другого до танків третього післявоєнного покоління. Двигун – чотиритактний багатопаливний дизель В-46 з максимальною потужністю 780 к.с. Трансмісія – механічна.

Основне озброєння для Т-72А – модернізована танкова 125-мм гладкоствольна гармата 2А46-1. Стрільба виконується артпострілами роздільно-гільзового заряджання з бронебійними, підкаліберними, кумулятивними, уламково-фугасними снарядами.

Практична скорострільність гармати – 8 пострілів за хвилину. З гарматою спарений кулемет ПКТ, на башті встановлено зенітний 12,7-мм кулемет НСВ, а з її боків – димові гранатомети.

Бронювання в верхні лобовій деталі корпусу і башти – комбіноване (наповнювач з термообробленого кварцу, так звані "піщані стрижні").

Читайте також: Новий Т-72. Яку заміну "Оплотів" знайшли для ЗСУ.

Вигідні перспективи

Демократична республіка Конго справляє враження не надто перебірливого клієнта, який готовий купувати радянський військовий хлам, який в Україні давно перебуває на зберіганні і на який ЗСУ не особливо розраховують. Це пояснюється в першу чергу відносною бідністю країни, яка, до того ж, ще й погрузла у громадянській війні.

Простіше кажучи, маючи справу з ДР Конго, Україна може розвантажити свої військові склади, а виручені за військовий "металобрухт" кошти пустити на модернізацію існуючої на озброєнні техніки, або на розробку та виготовлення нової.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme