ЗМІ з'ясували, куди Україна експортує зброю

Структура експорту української військової техніки в останні роки змінилася – найближчим часом акцент може зміститися на послуги з модернізації радянського озброєння

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сюжет "Донбас.Реалії".

Дані щодо готової техніки щороку публікує Держслужба експортного контролю. У 2014 і 2015 роках Нігерія купила в України 23 танки Т-72 і 12 гаубиць Д-30. У 2016 році у Конго відправили 25 танків Т64БВ-1, в Об’єднані Арабські Емірати –108 броньованих машин БРДМ-2, в Індонезію – 5 БТР-4, ще 34 бронетранспортери БТР-3 – до Таїланду. Але вже в офіційних даних 2017 року кількість проданої бронетехніки зменшилась – лише 16 танків "Оплот" для Таїланду. Статистики за минулий рік поки немає.

"Коли ми говоримо про експорт завершених зразків військової техніки, то їхній експорт може відбуватися лише після того, як підприємство задовольнило потреби державного оборонного замовлення в інтересах Збройних сил України і лише надлишкові зразки можуть експортуватися. Саме тому у нас на сьогодні структура експорту змінилася", – зазначає директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Expess Сергій Згурець.

На початку війни Україна продавала навіть авіацію. У 2014-му, наприклад, Хорватії відправили 5 літаків Міг-21, ще один Міг-29 у Чад. Тоді ж Білорусь отримала шість Мі-8. А у 2015-му ще п’ять гелікоптерів Мі-24 відправили до Південного Судану. З того часу, згідно з офіційними даними, авіацію не продавали. Зараз за кордоном є попит на українські протитанкові ракетні комплекси – "Стугна" і "Корсар". Їх купують Йорданія, Єгипет і Саудівська Аравія. Перспективними для України також називають Індію та інші країни Азії.

Нагадаємо, 25 лютого журналісти "Bihus.info" опублікували розслідування, в якому розповіли, що син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем із розкрадання в оборонному комплексі.

26 лютого представниця президента у парламенті Ірина Луценко повідомила, що державний концерн "Укроборонпром" може подати до суду на авторів цього розслідування.

Також 26 лютого в "Укроборонпромі" заявили, що розслідування програми "Наші гроші" про причетність керівництва концерну до розкрадань містить маніпуляції.

Після цього скандалу Олег Гладковський оголосив про призупинення своїх повноважень в РНБО.

Корпорація "Богдан" наполягає, що деталі контрактів з Міністерством оборони, які виконуються під грифом державної таємниці, не можуть бути розкриті для суспільства та засобів масової інформації.

4 березня Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Також Порошенко публічно закликав НАБУ розслідувати махінації в "оборонці".

ЄС також вимагає від України посилити боротьбу з корупцією в "оборонці".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme