Україна озброює світ: Що за бронетехніку і гвинтокрили ми постачаємо в Нігерію

Протягом останніх п'яти років Нігерія залишається одним з головних покупців української зброї

Україна озброює світ: Що за бронетехніку…

Україна посідає 12 місце у списку 25 найбільших експортерів зброї у звіті, оприлюдненому 11 березня 2019 року Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру (SIPRI).

 

Depo.ua пропонує серію матеріалів про найбільших імпортерів української зброї та техніки. 

 

Наразі особливо активною торгівлю між Україною та Нігерією не назвеш. Зокрема, у минулому році товарообіг між країнами склав $106,45 млн.  Причому, імпорт з них – лише $1,23 млн.  Хоча у Мінекономрозвитку відносять Нігерію до 48 країн, ринок яких – у фокусі для українського експорту, а нашій зброї у країні вже і зараз приділяють чимало уваги. 

 

Зокрема, протягом п'яти років ми продали Нігерії щонайменше 23 танки Т-72М1

 

Це, власне, бронетехніка радянських часів, яку навіть за старих часів не намагалися тримати у таємниці.  Навпаки, збували танки у країни Варшавського договору, Фінляндію, Індію, Іран, Ірак, Сирію. Тож тепер такі машини служать в арміях багатьох країн. 

 

Нігерії ми продали вдосконалений варіант, але створений ще у 1982-му. Порівняно з "пращуром" Т-72, танк має додатковий 16-мм броньований лист на верхні лобовій частині і комбіновану броню башти. 

 

А два роки тому Україна спільно з Польщею провели глибоку модернізацію моделі і презентували новітній танк РТ-17

На службі у військових сил Нігерії – 10 бронетранспортерів БТР-4.  Це машина, розроблена Харківським конструкторським бюро з машинобудування. Виготовляється вона на заводі імені Малишева.

 

Використовується для транспортування бійців на вогневого ведення бою. Може бути використаний в екстремальних умовах – наприклад, під час застосування ворогом зброї масового ураження, на повному бездоріжжі або ж за температури повітря від −40 до +55 °C. 

 

 

 

Нігерія придбала у нас шість гаубиць Д-30 радянського періоду, а також – два гвинтокрили МІ-24В.

 

 

Як пояснює "Укроборонсервіс", гвинтокрили перевозять десантників, а також можуть служити для ураження бронетехніки ворога керованими ракетами та іншим озброєнням. Повітряні судна устатковані чотириствольним 12,7-мм кулеметом ЯкБ-12,7 (9-А-624) скорострільністю 4000-5000 пострілів на хвилину з боєзапасом 1470 патронів.

 

Оператор направляє зброю через прицільну станцію КПС-53АВ з коліматорним прицілом КС-53. Також установка може використовуватися для бомбометання.

Літальний апарат обладнаний підвісним озброєнням. Так, у блоках розміщується по 20 некерованих ракет С-8 калібром 80 мм. Стрільба ведеться через приціл коліматора АСП-17В, який може використовуватися для бомбометання і стрільби з кулемета.

На борту МІ-24В може знаходитися до чотирьох авіабомб калібром по 50, 100 або 250 кг. 

Також можливо застосовувати до восьми керованих протитанкових ракет 9М114 (їх доведеться купувати окремо). 

Читайте також: Україна озброює світ: Що за бронетехніку ми постачаємо Індонезії

Україна озброює світ: Що за бронетехніку ми постачаємо Таїланду

Україна озброює світ: Що за бронетехніку ми постачаємо Іраку

 

Україна озброює світ: Перу купуватиме літаки, прозвані в народі "Бандерами"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme