І створив Бог волонтера: Антологія DEPO.ua про найкращих українців

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера

І створив Бог волонтера: Антологія DEPO.…

Це дуже важке усвідомлення - що тобі більше немає на що сподіватися. Ні на кого і ні на що. Ти сидиш на своїй старій валізі (краще б новій, а не крісло тоді купила!), налякана та нещасна, а поруч - діти

Все, що було з тобою ці тридцять років: твій дім, друзі, колеги, рідний Алчевськ (Луганськ, Слов'янськ, Сніжне, Донецьк, Ялта, Євпаторія, Сімферополь), залишилися позаду. І, напевно, вороття немає - там уже не твоє, не українське.

А в тебе з собою нічого немає, окрім цієї сраної валізи та лахів всередині. Ну, зрозуміло, це з матеріального. Тому що є ще діти: одній треба до школи, а іншій у садок.

І тобі треба на роботу. Тобі треба роботу. А сподіватися на допомогу нема від кого. Тому що на цю допомогу від держави, навіть якщо ти її отримаєш, як прожити?

Бійцеві в АТО теж сподіватися немає на кого. Йому дали стару каску і старі берци. Напевно, з музейних фондів витягли.

Уявляєте, як прикро? Як хочеться післати все під три чорти та виїхати. Раз це нікому не потрібно.

Бо здається, що це нікому, крім тебе, не потрібно. Де б ми всі були, якби їх охопило це почуття? Хіба не сиділи б зараз по домівках, вже не горді та незалежні, а притихлі, мимрили би: "зато нас не стреляют".

Ми є жителями досі Незалежної країни завдяки військовим. Ми не втратили волю, гідність і життя завдяки ним.

І ще - завдяки волонтерам. Це вони, немов ненаситні білки, все тягнуть й тягнуть на свої склади, а потім в АТО шкарпетки, светри, гаджети, цигарки, каву і їжу. Вони знайшли житло та роботу переселенцям, вони вивезли біженців, вони одягли і нагодували армію.

Вони і зараз це роблять.

Так, ми теж допомагаємо своїми грошима, пакетами продуктів. Але ми віддали і забули. А вони в цьому живуть:

"Дівчата, благодійний аукціон: хто що зможе принести на продаж?".

"Слава Богу, дівчата - знайшлися черевики потрібного розміру для нашого дорогого Олександра. Тепер шукаємо куртку... "

Сотні повідомлень у сотнях груп. Групи потужні та маленькі, вони надихнули майже всю Україну.

І десь тепер бабуся розпустила якусь свою кофту і плете "нашим хлопчикам" шкарпетки. Десь консервація, дбайливо перекладена газетами, їде на блокпост. Їдуть цілі коробки теплого одягу, продуктів і ліків з міст і селищ України, від українських діаспор Канади, Іспанії, Італії...

Волонтери замінили міністерство оборони, охорони здоров'я та соцполітики. Їм не треба писати заявки та збирати довідки. Вони завжди готові допомогти.

У соцмережах давно гуляє допис: "Якщо завтра українцям кинути клич, що потрібна атомна боєголовка, на ранок буде боєголовка, бутерброди та концерт".

Коли починає здаватися, що чергова орда нероб прорвалася до ясел і опускаються руки від зневіри, може, все ж таки не будемо впадати у відчай? А будемо вірити у волонтерів, тому що, поки вони трудяться, а ми їм допомагаємо, нічого не скінчено.

Цей текст було написано в 2014 році. Вже звільнено Слов'янськ, АТО перетворилася на ООС, а українська армія непогано забезпечена взуттям, формою та їжею.

Але мусимо відзначити, що він досі є актуальним. Досі ганяють в ООС бусики з тим, що бійцям конче треба, а держава не купує. І домашніми наїдками в якості бонуса. Якщо треба.

Досі не звільнено українські території і вимушені переселенці прибувають, продовжують поповнювати "кримські і донбаські діаспори" вільних українських міст.

Досі багатьом переселенцям без волонтерської допомоги - гаплик. Тому волонтери - виснажені, емоціонально випалені, продовжують гарувати.

Далі - статті про них. Ще про багатьох волонтерів: і відомих на всю країну і героїв місцевого рівня, ми не написали і дуже сподіваємося в подальшому мати таку честь.

Волонтери допомагають не тільки ділом - їхні історії самі по собі надихають. Коли відчуєте себе зневіреними, "втомленими від війни" - прочитайте і, може, їхній приклад додасть вам сил.

А може - ще й бажання комусь з них допомогти.

ЩО ЗНАЧИТЬ БУТИ УКРАЇНСЬКИМ ВОЛОНТЕРОМ - Антологія Depo.ua

В 2014 року українські волонтери працювали за принципом "все і всюди". Наразі в кожної волонтерської групи є своя ділянка відповідальності і напрям роботи. Статті, посилання на які ви знайдете далі, були написані журналістами Depo.ua в різні роки. Станом на 2019-й хтось з видатних людей, про яких ми розповідали, вже переключився на інші напрямки роботи, а хтось - продовжує допомагати фронту так само, як і раніше. В будь-якому разі в них є чому повчитися.

Виробляють щось і продають, щоб заробити гроші і на них придбати атовцям необхідні речі

Навчені відчаєм: Як волонтери знаходять гроші на четвертий рік АТО

Щоб заробити гроші на потреби фронту і собі на життя українські військові волонтери, стали пробувати себе в бізнесі. Вони виробляють і продають те, що навчилися робити за часи волонтерської діяльності.

Марія Бурдун ліпить вареники, Світлана Андрійчук малює картини, Ольга Ігнатенко робить домашню пастилу, а Наталія Тарасова - робить намиста. 

Виготовляють необхідне власноруч

Пекучий батальйон: Як працює найнебезпечніший підрозділ в глибокому тилу

Мешканці Яготина і жителі навколишніх селищ від початку війни взяли собі за традицію регулярно передавати городину і домашню їжу бійцям АТО. В глибокому тилу, третій рік поспіль печуть, смажать, варять, консервують і засолюють гостинці бійцям АТО. І вірять, що домашні страви у справі захисту Батьківщини не менш ефективні за вогнепальну зброю

Координує цей процес, збирає і передає гостинці на фронт волонтер Армен Шахарьянц.

Як "запалюють" бердянські "бравосеки"

Геріатричний пансіонат Бердянська забезпечує передову маскувальними сітками

В бій з гачком і ополоником: як українки допомагають бійцям АТО

"Мадам Труссо" і "Бойові швачки" шиють білизну для атовців, група "В'язані речі для бійців АТО четвертий рік плете рукавиці, пальчата, шкарпетки і балаклави, кулінарні сотні роблять хліб і до хліба.

Волонтер з Дніпра виготовляє рідкісні деталі для тепловізорів

Житель Дніпра Сергій Швець створює гумові деталі, необхідні для ремонту військової техніки

Лікують бійців власним коштом

Як стоматологи в зоні АТО видирають зуби російській пропаганді

Волонтери-стоматологи розвернули в зоні АТО не тільки стаціонарну клініку і мобільні кабінети, а ще й заснували стоматологічну патріотичну радіостанцію "Тризуб ФМ"

Збирають гроші на модернізацію української армії

Народний проект: Як модернізують українську армію

Волонтер Юрій Мисягін збирає гроші, купує і відвозить бійцям прилади, що підвищують боєздатність підрозділу

Історії волонтерів

Волонтери - про сотні врятованих життів, концерт під мінами і повернення у 2014-й

У своє свято українські волонтери: Діана Макарова, Максим Стрихар, Борис Севастьянов, Марія Гобова, згадують найтрагічніші та найсвітліші моменти в АТО.

Залучила все село: Як працює 93-річна волонтерка - друг бійців АТО
Жителька селища Ничипорівка Анастасія Степанівна Шийка в свої 93 роки є військовим волонтером і організувала до цієї справи все село.

Як інструктор і волонтер Маруся Звіробій готує особливих військових для ВДВ

Волонтер часів Майдану, після анексії Криму вона зосередилася на військовій підготовці активістів. Через її "Марусин полігон" у Київській області пройшли тисячі людей з усієї України. 2015 року разом із колишніми інструкторами "Правого сектору" вона починає готувати бійців для 79-ї бригади ВДВ, підписуючи контракт зі Збройними силами України.

Особливості перехідного віку: Як допомога воїнам дала харківському підлітку Мету

13-річний Влас допомагає у Центрі соціально-психологічної реабілітації учасників АТО, членів їх родин та волонтерів, чим дуже пишається. Про волонтерство хлопець говорити не дуже любить, мовляв, краще один раз зробити, ніж сто разів розповісти.

Родіон Шовкошитний: Є новий канал контрабанди через Майорськ - причетна влада

Волонтер Родіон Шовкошитний розповів про контрабанду під час війни, кришування і причетність місцевих органів влади до цих каналів

Проблеми волонтерів

Роки невпинної роботи даються взнаки. Волонтери виснажені фізично і емоційно. Крім цього, їм не завжди вдається порозумітися із владою, бійцями та суспільством.

Чому вмирають волонтери

Після трагічної загибелі волонтера Юрія Мосіна, який покінчив життя самогубством, зневірившись у тому, що може повернутися до нормального життя, мережею прокотилася низка одкровень. Волонтери зізнавалися, що знесилені. Що змучені і не відчувають більше наснаги допомагати. І відчувають через себе винними. І вже без оптимізму дивляться у завтрашній день. Якщо рахувати від Революції Гідності, вони вже без малого три роки гарують наче скажені, без зарплатні та вихідних.

Бунт волонтерів: чому вони більше не хочуть допомагати всім бійцям

За три роки війни у волонтерів накопичилося чимало проблем. Все більше волонтерів заявляють, що бійці АТО посідали їм на шию і мають вже самі давати собі раду питаннях купівлі речей та спілкування з командуванням.

Чому бійцям АТО не можна возити варення

Як бажання українців забезпечити бійців АТО не найнеобхіднішим, а варенням, суші та піцею, може зашкодити веденню війни.

Вас треба стріляти: Волонтерів обзивають сєпарами і не пускають в АТО

На контрольованій території Донбасу, зокрема на Луганщині, на блокпостах поліції і військових існує неофіційний наказ не пропускати у прифронтові населені пункти волонтерів і громадських діячів

Але не тількі військові волонтери в нас є

Сотні небайдужих, добрих людей допомагають родинам бійців АТО, вимушеним переселенцям, людям, які залишилися в окупації. Навчають дітей і рятують тварин-безхатьків

Як волонтери пензлями і перфораторами з'єднують схід і захід України

Волонтери руху "Будуємо Україну разом" допомагають відбудовувати житла соціально незахищеним і постраждалим від війни сім'ям

Безкоштовний магазин АТО: Як купити вдові хоч десять хвилин без сліз

В Дніпропетровську відкривається "Безкоштовний магазин для бійців АТО" де родини загиблих бійців можуть вибрати собі все, що подобається, не дивлячись на цінник

Найкращий в світі флешмоб: як це відбувається

Киянка Людмила Неділько забирає в містян не потрібні речі і відвозить їх на Фролівську, де надають допомогу вимушеним переселенцям.

Вудочка для мамочки: Як волонтери дають матерям-одиначкам інше життя

Волонтери "Мама-SOS" не тільки збирають і передають речі та кошти матерям, якы залишилися в скрутних обставинах, а й спонукає самотніх матерів знаходити роботу, започатковувати бізнес і ставати незалежними

Як волонтерка допомагає отримувати документи проукраїнським кримчанам на материку

Олена Антонова, жителька Криму, голова громадської організації "Шторм" безкоштовно допомогає кримчанам отримати українські документи на материку. Олена збирає групу, разом вони їдуть до Херсону, і там вона водить їх по інстанціях, роз'яснює, до яких установ звернутися, як зібрати і заповнити документи, контролює, щоб кримчан не відфутболювали місцеві чиновники.

Як майже знерухомлений хлопець допомагає в'язням, підгодовує бійців і "тусить" в клубі

Попри важке генетичне захворювання і інвалідність Антон Дубішин допомагає армії і виступає з власним творчим колективом. А нещодавно хлопець відвідав Лук'янівське СІЗО, аби показати неповнолітнім правопорушникам, що вибір є завжди, а жити – краще, ніж існувати.

Всесвітнє єднання: Чому під Києвом танцює британець з Луганська

Як волонтери з Алжиру, Фінляндії, Британії і Нідерландів братаються з дітлахами з прифронтових територій України.

Як волонтери Корпусу миру на Рівненщині готують дітей до іноземних "вишів"

Шостий рік поспіль у школі №6 в районному центрі Костопіль на Рівненщині працюють вчителями англійської мови волонтери Корпусу миру. Крім того, що діти і вчителі мають можливість постійно спілкуватися з носієм мови, школа має й іншу вигоду: волонтери охоче допомагають у програмах з залучення грантів для школи на придбання комп'ютерної техніки та обладнання кабінетів.

Як американець за три місяці вивчив українську і що він дав Україні навзаєм

Громадянин США Дейн Стівс приїхав в Україну волонтером, з нуля вивчив українську мову, від неї в захваті і нею спілкується

За п'ять років волонтерка з Черкащини прилаштувала в "добрі руки" 1000 собак

Волонтерка із Сміли тримає у себе 57 котів і собак і ще знаходить час піклуватися про бездомних тварин

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"