Коронавірус очолив перелік ризиків для глобальної економіки, – єврокомісар

Зимовий економічний прогноз ЄС на 2020-2021 роки свідчить про стійкість економіки Єврозони, але виклики, серед яких спалах коронавірусу, глобальні торговельні суперечки, створюють ризики

Про це сказав єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні, який представив традиційний "зимовий" прогноз розвитку європейської економіки на період поточного та наступного років під час пресконференції у Брюсселі, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"За прогнозом, зростання ВНП єврозони залишатиметься стабільним на рівні 1,2% у 2020 та у 2021 роках. В цілому для ЄС дещо уповільниться до 1,4 % у 2020 та у 2021 роках, що нижче за показник у 1,5 відсотка у 2019 році", – повідомив він.

При цьому Джентілоні зауважив, що ділове середовище продовжує стикатися з різноманітними викликами, при цьому баланс таких ризиків має тенденцію до погіршення, у зв’язку з чим економіка єврозони все ще постає перед високим рівнем невизначеності. При цьому першим фактором ризику є спалах коронавірусу, непередбачуваний за своїми наслідками, підкреслив він.

"Першим фактором ризику є розповсюдження коронавірусу та збитки, які він завдає світовій економіці. Той факт, що тривалість та небезпека цього спалаху все ще залишаються невідомі на цій стадії, породжує непевність навколо короткострокових економічних перспектив у Китаї та по усьому світу. Вона пов’язана зі зниженням темпів промислового виробництва та ускладненням транскордонних каналів постачання. Через вірус також будуть наслідки для сфери послуг, включаючи транспорт і туризм, як у Китаї, так і за його межами. Що довше триватиме спалах коронавірусу, тим вищими є ризики", – зауважив представник Єврокомісії.

Другим фактором ризику він назвав глобальні торговельні суперечки. Зокрема, за його словами, нещодавня угода з врегулювання протиріч, досягнута між США і Китаєм, все ще не виключає нової ескалації та появи нових торговельних бар’єрів, запровадження більш жорстких умов для фінансування.

Третім головним фактором ризику для європейської економіки є все ще незрозумілий характер відносин між ЄС і Великою Британією після завершення перехідного періоду вже наприкінці цього року. Це може вразити темпи економічного зростання у Великій Британії, але також і в країнах ЄС.

Наступний, "весняний" економічний прогноз Єврокомісія оприлюднить 7 травня 2020 року.

Нагадаємо, у Німеччині побоюються, що коронавірус може спричинити дефіцит ліків у ЄС.

За останніми даними, від нового типу коронавірусу 2019-nCoV померло 1363 людей, хворих – 60 063. Станом на 12 лютого нараховували 1115 жертв інфекції

Китай вважає, що спалах нового коронавірусу досягне свого піку до середини лютого, а потім піде на спад.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme