При РНБО створили оперативну групу для моніторингу ситуації щодо коронавірусу

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю

Про це йдеться на сайті РНБО, передає Depo.ua.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов зазначив, що ситуація з поширенням нового коронавірусу перебуває на постійному контролі, і Апарат РНБО України володіє в повному обсязі всією необхідною інформацією щодо цього питання.

За його словами, моніторинг розповсюдження нового коронавірусу (2019-n-CoV) здійснюється стосовно країн Азії (насамперед КНР), Європи, США, та країн СНД, з якими Україна має спільний кордон.  

"У цілодобовому режимі аналізуються і вивчаються заходи, яких вживають органи влади іноземних держав для запобігання подальшому поширенню вірусу, і статистика випадків пневмонії, спричиненої новим коронавірусом (2019-нCoV)", – запевнили у відомстві.

Також повідомляється, що українські органи влади реалізують планові заходи щодо недопущення поширення коронавірусу.

Так, Міністерством охорони здоров'я України з 26 січня ц.р. в аеропорту "Бориспіль" запроваджено температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю. Фахівці санітарно-карантинного підрозділу вже підготовлені, їх обладнання укомплектовано інфрачервоними термометрами. Тварини, що ввозяться в Україну, проходять спеціальний огляд ветеринарних служб.

В Раді нацбезпеки зазначили, що центром громадського здоров'я МОЗ України опубліковано оновлені поради ВООЗ щодо міжнародних перевезень через спалах нового коронавірусу у перекладі українською.

"У цілому, станом на 26 січня п.р. проблемних ситуацій, пов'язаних з поширенням  коронавірусу в Україні, не виявлено, ситуація повністю контролюється, загальнодержавні інфекційні профільні медичні заклади готові надати відповідну допомогу громадянам", – додали в РНБО.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський наказав МОЗ посилено інформувати українців про ситуацію з коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби тоді залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.

Лікарі симптомами захворювання називали лихоманку, у деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла про те, що немає ніяких ознак передачі вірусу від людини до людини.

20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Вірус вже поширився за межі Китаю, випадки зараження зафіксовані в Південній КореїВ'єтнамі, Японії та Таїланді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme