У Німеччині побоюються, що коронавірус може спричинити дефіцит ліків у ЄС

Міністр охорони здоров'я ФРН Єнс Шпан (Jens Spahn) попередив, що спалах коронавірусу COVID-19 у Китаї може призвести до дефіциту ліків у Європі, оскільки саме в КНР виробляється чимало хімічних речовин для фармацевтичної промисловості
 

Про це він заявив перед зустріччю міністрів охорони здоров'я країн-членів ЄС у Брюсселі, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Досить багато активних інгредієнтів для ліків, що виробляються в Європі, надходять з Китаю, зокрема й з провінції Хубей (епіцентр поширення корона вірусу, – ред.)", – сказав міністр.

Він зауважив, що призупинення виробництва в Китаї може через якийсь час мати вплив на Європу, адже доставка з КНР до ЄС контейнерів з потрібними для фармпромисловості речовинами може тривати до чотирьох тижнів.

Шпан закликав Єврокомісію проаналізувати ситуацію та запропонувати заходи, котрі могли би сприяти вирішенню цієї проблеми. Міністр також виступив за кращу координацію процедур виявлення заражених коронавірусом у ЄС.

Нагадаємо, за останніми даними, від нового типу коронавірусу 2019-nCoV померло 1363 людей, хворих – 60 063. Станом на 12 лютого нараховували 1115 жертв інфекції

11 лютого міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька заявила, що двоє українців, які заразилися коронавірусом на японському круїзному лайнері Diamond Princess, почуваються нормально, у них – мінімальні симптоми хвороби.

Китай вважає, що спалах нового коронавірусу досягне свого піку до середини лютого, а потім піде на спад.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme