Вчені припустили, що людина заразилась новим китайським вірусом від змії

На думку китайських вчених, новим типом коронавірусу людина могла вперше заразитися від змії
 

Про це повідомила газета South China Morning Post, передає Depo.ua.

У дослідженні, опублікованому в журналі медичної вірусології, взяли участь вчені з Пекіна, Наньніна, Нінбо і Уханя, звідки почала поширюватися інфекція.

"Наші висновки дають підставу вважати, що змія є найбільш імовірним носієм інфекції", – йдеться в дослідженні.

Вчені порівняли генетичний код вірусу з генетичним кодом великої кількості тварин.

На думку вчених, найближчими за генетичним кодом до вірусу виявилися два види змій – південнокитайський многополосий крайт і китайська кобра.

У Китаї змій та інших диких тварин нерідко вживають в їжу. У 2017 році дослідження інституту зоології китайської академії наук показало, що понад 60% населення південного заходу Китаю їло м'ясо дикої тварини, як мінімум раз за останні два роки.

Проте, в співтоваристві китайських вчених версію передачі вірусу до людини від змії ставлять під сумнів, пише газета. Це пов'язано з тим, що колись майже всі подібні віруси передавалися людині від ссавців, наприклад, верблюдів, як у випадку з Близькосхідним респіраторним синдромом (MERS).

На думку фахівця з вірусології інституту зоології в Пекіні Чжен Айхуа, передача вірусу людині від віддалених від людини видів живих організмів можлива, як у випадку з вірусом Зіка, переносником якого є комарі. У той же час сама по собі схожість генетичного коду не є достатньою підставою для таких висновків, зазначив він.

"Це цікава гіпотеза, але будуть потрібні експерименти над тваринами, щоб перевірити її", – сказав Чжен Айхуа.

Нагадаємо, за останніми даними, кількість людей, хворих новим різновидом коронавірусу у 25 провінціях Китаю, досягла 571.

22 січня в Китаї сповістили про майже 500 інфікованих, а також, що кількість померлих збільшилася до 17.

Того ж дня головний лікар клінічної інфекційної лікарні імені Боткіна в Санкт-Петербурзі Олексій Яковлєв підтвердив, що до них направили першого пацієнта з підозрою на коронавірус.

Однак у ВООЗ поки не бачать достатніх підстав для оголошення "надзвичайної ситуації" через коронавірус у Китаї, експерти організації продовжать вивчати стан справ 23 січня.

Довідка: Коронавіруси – сімейство з більш ніж 30 вірусів, розділених на дві підродини. Вперше були виділені в 1965 році. Вражають людей, домашніх тварин, птахів, свиней, велику рогату худобу. Коронавірус здатний провокувати ураження дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, нервової системи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme