До Ради внесли проект угоди про співпрацю з Нідерландами у справі катастрофи MH17

До Верховної Ради України внесли проект угоди про співпрацю з Нідерландами щодо збитого малайзійського боїнгу МН17

Про це повідомив заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Петухов на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Учора у Раду було внесено проект Угоди про співпрацю з Нідерландами щодо збитого малазійського боїнгу МН-17 та імплементуючий закон", - написав він.

Петухов пояснив, що особисто "відповідав за переговори щодо цієї угоди та узгодження необхідного українського законодавства", тож для нього це - особливий проект.

"Ми пройшли цей складний шлях за майже чотири роки і ось виходимо на фінішну пряму", - додав він.

Пєтухов зазначив, що одразу після збиття боїнгу, п'ять найбільш постраждалих країн (Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди, Україна) об'єдналися для розслідування цього злочину та покарання винних.

Відомо, що було створено Міжнародну слідчу групу, яка вже опублікувала проміжні результати розслідування, які вказують на безпосередню участь Росії у вчиненні цього злочину.

Планувалося також утворити Міжнародний трибунал для покарання винних.

"Однак у 2015 році Росія одноосібно заблокувала своїм вето у Раді Безпеки ООН створення такого Трибуналу", - написав заступник міністра.

Також Пєтухов зазначив, що Україна та Нідерланди уклали угоду в Талліні в 2017 році, яка унормовує передачу кримінального провадження з України, отримання доказів, екстрадицію підозрюваних, заслуховування шляхом відеоконференції та багато чого іншого.

"Росія та її високопосадовці не зможуть уникнути відповідальності за збитий боїнг та життя 298 людей", - підсумував він.

Нагадаємо, за представниками нідерландської місії, яка приїжджала в Україну для розслідування катастрофи рейса MH-17 на Донбасі, здіцснювали масштабне спостереження одночасно Україна і Росія.

24 травня Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Після цього російське Міністерство оборони заявило, що жоден зенітно-ракетний комплекс Збройних сил Росії російсько-український кордон ніколи не перетинав.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росію не допускають до розслідування катастрофи малайзійського лайнера рейсу MH17 на сході України, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня 2017 року Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

12 червня Парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану з Україною, про переслідування осіб, відповідальних за катастрофу малайзійського "Боїнга", включаючи використання відеозв'язку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme