Слідчі оприлюднили прізвища фігурантів справи МН17

Вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого на окупованому Донбасі літака рейсу МН17 

Про це повідомив нідерландський веб-сайт незалежних журналістських розслідувань Zembla у матеріалі "Zembla оприлюднює: Названі імена підозрюваних у збитті літака МН17", передає Depo.ua.

У статті зазначається, що Служба безпеки України визначила групу з семи осіб, які причетні до збиття пасажирського літака рейсу МН17 над східною Україною. Об'єднану команду слідчих у цій справі вже попередньо просили оприлюднити список імен осіб, які б розглядалися як головні підозрювані. Видання додає, що провідні українські фахівці з питань безпеки назвали низку конкретних імен у телевізійній програмі Zembla. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

Нідерландський веб-сайт вказує, що вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена ймовірних винуватців. При цьому додається, що СБУ надала слідству численні матеріали, включно зі 150 тисячами записів перехоплених телефонних розмов.

"Ми провели кримінальне розслідування за звинуваченнями у скоєнні воєнних злочинів, зокрема, Гіркіним, Плотницьким, Дубинським та Ткачовим. У такий спосіб ми визначили винних і ми знаємо, хто вони", – заявив в інтерв'ю Zembla Валентин Наливайченко.

Zembla пише, що у телевізійній програмі містились інтерв'ю з головою СБУ на час збиття літака рейсу МН17 Валентином Наливайченком, а також з Василем Вовком, який був головним слідчим СБУ у цій справі.

Нідерландське видання зазначає, що об'єднана команда слідчих вирішила сконцентруватися не так на тих, хто конкретно обслуговував російський ракетний комплекс "Бук", з якого і був збитий пасажирський літак на сході України, як на тих особах, хто керував збройним заколотом на Донбасі, відіграючи вирішальну роль у привезенні ракетних комплексів "Бук" з території Росії.

Zembla завершує, повідомляючи, що Громадська слідча служба Нідерландів, втім, наразі не може робити якихось заяв щодо осіб, які становлять інтерес для слідства. Кримінальне розслідування у справі збиття пасажирського літака рейсу МН17 над східною Україною і надалі перебуває в активній фазі.

Нагадаємо, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибуналу цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня 2017 року Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme