Катастрофа МН17: П'ять країн профінансують переслідування винних

Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди мають намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах

Проекти меморандумів між урядами країн має намір схвалити Кабінет міністрів, повідомляє Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Відповідно до проекту меморандуму про фінансову підтримку розслідування, ці п'ять країн мають намір домовитися про спільне фінансування розслідування, пов'язаного з кримінальним переслідуванням в Нідерландах винних у збитті літака.

При цьому учасником меморандуму можуть стати й інші країни, чиї громадяни постраждали в результаті трагедії.

Сторони створюють Комітет з фінансового нагляду, який буде здійснювати нагляд за розподілом фінансових внесків, у складі 5 осіб - представників Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України.

Витрати на діяльність прокурорів, судової влади та захисту свідків беруть на себе Нідерланди.

Згідно з проектом меморандуму про політичну підтримку розслідування, країни-підписанти визнають, що кримінальне переслідування винних в катастрофі в Нідерландах стане найефективнішим механізмом притягнення до відповідальності за найвищими міжнародними стандартами, оскільки впевнені в якості, незалежність та об'єктивність судової системи Нідерландів.

Обидва меморандуми будуть діяти протягом 5 років після підписання, а потім автоматично продовжуватимуться на наступні п'ятирічні періоди.

Якщо якась із країн-підписантів бажає вийти з одного з меморандумів, то вона повинна про це письмово поінформувати інші країни.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme