Катастрофа МН17: Слідство визначило, що "Бук" прибув з військової частини під Курськом

Зенітно-ракетний комплекс "Бук", який збив "Боїнг" Malaysia Airlines в Донецькій області, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії

Про це заявив представник Міжнародної слідчої групи на прес-конференції про результати розслідування, передає Depo.ua.

Слідчі зробили цей висновок, грунтуючись на фото і відео з соціальних мереж, зроблених по шляху пересування "Бука" з Курської області, де базується 53-тя бригада, 23-25 червня 2014 року.

База 53-ї бригади розташовується в селищі Маршала Жукова під Курськом. Слідча група встановила, що "Бук" вивезли з бази 23 червня. Він був у складі конвою, який складався з 50 одиниць військової техніки, в тому числі шести "Буків".

Слідчі проаналізували прикметні риси машин з десятків фотографій, викладених у той час в соцмережах. Вони встановили місце розташування об'єкта з кожної фотографії і склали хронологічний шлях конвою з Курська.

Слідчі пояснили велику кількість фотографій і відео в соцмережах тим, що під час руху конвою деякими дорогами рух на зустрічній смузі зупинявся.

Відмінні риси "Буків", які належать 53-й бригаді, слідчі встановили з численних постів у соціальних мережах, зроблених жителями Старого Оскола в Білгородській області.

Слідчі склали "особливі відмітки" кожного ракетно-зенітного комплексу - його індивідуальні характеристики. Вони відзначили, що техніка пронумерована тризначними числами, більшість починаються з двійки. Це означає, що вона належить другому батальйону 53-й бригади. Лише одна військова машина пронумерована трійкою.

Представник Міжнародної слідчої групи, глава департаменту розслідувань поліції Нідерландів Вілберт Пауліссен заявив, що слідчі продовжать збір доказів про конкретних людей, прямо і непрямо відповідальних за запуск "Бука", а також про тих, хто віддав цей наказ.

"Ми переконані, що є багато людей, у яких є ця інформація", - заявив Пауліссен.

Він зазначив, що серед них службовці 53-й бригади, їхні родичі та знайомі. Чиновник закликав людей, у яких є інформація, яка може допомогти слідству, зв'язатися з Міжнародною слідчою групою, яка гарантує безпеку інформаторів.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme