ЄС вимагає від Росії співпраці у розслідуванні збиття MH17

В Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році

Про це заявила представниця зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич, передає Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

"ЄС повністю підтримує роботу Спільної слідчої групи з розслідування збиття літака рейсу МН17. Щоб забезпечити відповідальність та справедливість під час кримінального розслідування, необхідна подальша підтримка міжнародної спільноти", - зазначила Косьянчич.

Вона наголосила, що сьогодні, на додачу до минулих одержаних даних, слідча група дійшла до висновків, що ЗРК "Бук" поза сумнівом належав Збройним силам Росії.

Слідчі також підтвердили, що Росія досі не надала відповідей на їхні питання стосовно збиття "Боїнга".

"З огляду на ці факти ми закликаємо Росію до повної співпраці для встановлення відповідальних за збиття MH17 відповідно до резолюції Ради безпеки ООН 2166", - наголосила Косьянчич.

Нагадємо, спільна група з питань розслідування збиття літака рейсу Малайзійських авіаліній МН17 представила додаткові докази постачання з Росії протиповітряного комплексу, за допомогою якого було збито літак.

Відомо, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який збив "Боїнг" Malaysia Airlines в Донецькій області, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.

База 53-ї бригади розташовується в селищі Маршала Жукова під Курськом. Слідча група встановила, що "Бук" вивезли з бази 23 червня. Він був у складі конвою, який складався з 50 одиниць військової техніки, в тому числі шести "Буків".

Президент України Петро Порошенко пообіцяв покарати винних у катастрофі МН17.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme