Катастрофа МН17: У Шойгу знову затягнули стару пісню про "іхтамнєт"

Російське Міністерство оборони стверджує, що жоден зенітно-ракетний комплекс Збройних сил Росії російсько-український кордон ніколи не перетинав

Таку заяву відомство зробило у відповідь на висновки міжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи щодо катастрофи літака рейсу MH17 на сході України, передає Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Міноборони Росії, як в перші години після трагедії, так і надалі офіційно спростувало інсценування української сторони про нібито причетність російських військових до катастрофи в небі України і доводило відповідні докази голландської слідчої групи", - повідомили у відомстві.

Також Міноборони РФ "висловило занепокоєння" з приводу того, що слідчі користувалися "тільки відредагованими зображеннями з соцмереж".

Росія, як додали представники міністерства, передала співробітникам правоохоронних органів Нідерландів всі дані, отримані з радара "Утес-Т", який в день катастрофи працював у Ростовській області.

Прилад, за інформацією Міноборони, зафіксував "вичерпні докази, що вказують на причетність до катастрофи літака українських розрахунків ЗРК "Бук". "Жоден зенітний ракетний комплекс Збройних сил Росії російсько-український кордон ніколи не перетинав", — додали в міністерстві.

Нагадаємо, слідство встановило, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme