Адвокати Януковича знову зірвали судові дебати (ОНОВЛЕНО)

Сьогодні адвокати Олександр Горошинський і Олександр Байдик, які захищають екс-президента-втікача Віктора Януковича у справі про держзраду, знову не прийшли у суд

Про це повідомляє Depo.ua.

За словами іншого адвоката Януковича Віталія Сердюка, Байдик ще й досі у Москві, куди його викликав Янукович.

"Займається збором додаткової доказової бази, яку буде представляти в суді", - додав Сердюк.

Водночас, за його словами, адвокат Горошинський перебуває у суді над "беркутівцями", який призачений на той самий час, що і засідання щодо держзради Януковича.

Сам Сердюк заявив, що явився у суд як потерпілий " від незаконних дій суду" 16 серпня поточного року. Він повідомив, що звернувся за правовою допомогою та вже підписав угоду з американським юристом Стівеном Шнібаумом, який спеціалізується на захисті професійних прав адвокатів. "Наше завдання з містером Стівеном - витребувати дані, які свідчать про умисел, направленип на заподіяння шкоди нам, як адвокатам, витребувати дані, що таке рішення ухвалювалося не лише судом, а у вищих органах влади. Ці докази ми сьогодні плануємо зібрати", - розповів Сердюк у суді.

Згодом, на початку судового засідання, адвокат Януковича подав відповідну заяву до суду.

Головуючий суддя Владислав Дев'ятко повідомив, що відповідна заява зареєстрована в порядку публічної інформації та впродовж 5 днів заявнику буде надана офіційна відповідь з цього приводу.

Враховуючи неявку захисників Януковича, суддя ухвалив рішення перенести судове засідання на 23 жовтня на 09:00.

Нагадаємо, 19 жовтня адвокати Януковича вкотре зірвали суд, не з'явившись на засідання. Вони заявили, що їх викликав до Москви для узгодження правової позиції Янукович.

Як відомо, Оболонський райсуд Києва запросив екс-президента Віктора Януковича виступити з останнім словом в суді 12 жовтня.

Однак сторона захисту підозрюваного Януковича, яка виступала в межах судових дебатів 1, 2, 5, 8, 10 і 12 жовтня не завершила свій виступ.

Тож 12 жовтня заключне слово Януковича в суді перенесли.

Довідка: 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича. ГПУ підозрює Януковича у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") Кримінального кодексу України.

Януковичу інкримінують вчинення державної зради 1 березня 2014 року, коли він звернувся з письмовою заявою до президента Росії з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн грн.

Влітку Янукович заявив, що не має наміру більше брати участь в судовому процесі у справі про держзраду і відкликає своїх захисників. Після цього у справі кілька разі змінювалися державні адвокати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook