Оболонський суд запросив Януковича на останнє слово 12 жовтня

Оболонський районний суд Києва призначив засідання, на якому екс-президент Віктор Янукович матиме змогу виступити з останнім словом, на 12 жовтня

Таке рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев'ятко, повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Суд укотре викличе Януковича на засідання, зокрема для останнього слова, на 12 жовтня на 10:00", - сказав Дев'ятко.

Раніше один із платних адвокатів Януковича, Олександр Горошинський, заявив суду, що Янукович хоче виступити у суді з останнім словом, але - тільки через міжнародно-правову допомогу.

Дев'ятко у відповідь зазначив, що Януковича викличуть на засідання на тих самих умовах, "які були зазначені в рішеннях суду до цього".

Головуючий також підкреслив, що екс-президента неодноразово викликали на засідання так, як того вимагав закон, тобто через опублікування повістки в "Урядовому кур'єрі", на сайті Оболонського райсуду і надсилання її поштою за всіма відомими адресами Януковича, включаючи й на Росію.

Нагадаємо, 2 серпня суд викликав Януковича на засідання 16 і 17 серпня для участі в судових дебатах.

16 серпня Оболонський райсуд Києва оголосив про відтермінування судових дебатів у справі про держзраду Януковича.

Довідка: 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича. ГПУ підозрює Януковича у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") Кримінального кодексу України.

Януковичу інкримінують вчинення державної зради 1 березня 2014 року, коли він звернувся з письмовою заявою до президента Росії з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн грн.

Влітку Янукович заявив, що не має наміру більше брати участь в судовому процесі у справі про держзраду і відкликає своїх захисників. Після цього у справі кілька разі змінювалися державні адвокати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна