Заключне слово Януковича в суді перенесли: Адвокати ніяк не завершать дебати

Звернення до суду із заключним словом екс-президента-втікача Віктора Януковича у справі про державну зраду перенесли на 23 жовтня

Про це заявив головуючий суддя Владислав Дев'ятко під час засідання Оболонського районного суду міста Києва, передає Depo.ua.

Він наголосив, що для завершення виступу в межах дебатів сторони захисту - адвокатів Януковича - суд відводить 19 та 22 жовтня (початок засідання о 9:00).

На 9 годину ранку 23 жовтня суд запланував звернення до суду із заключним словом екс-президента Януковича.

Також суд обрав резервні дати для розгляду справи - 24 жовтня, 25 жовтня, 26 жовтня, 29 жовтня, 30 жовтня та 31 жовтня поточного року. Початок усіх резервних засідань також призначено на 9 годину ранку.

Дев'ятко наголосив, що адвокат Байдик, за необхідності, отримає можливість завершити свій виступ, який було перервано у зв'язку зі станом здоров'я.

Окрім цього суддя пояснив присутнім, що стадія реплік у справі може виникнути у разі виникнення репліки у прокурорів.

Нагадаємо, Оболонський райсуд Києва запросив екс-президента Віктора Януковича виступити з останнім словом в суді 12 жовтня.

Однак сторона захисту підозрюваного Януковича, яка виступала в межах судових дебатів 1, 2, 5, 8, 10 і 12 жовтня досі не завершила свій виступ.

Довідка: 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича. ГПУ підозрює Януковича у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") Кримінального кодексу України.

Януковичу інкримінують вчинення державної зради 1 березня 2014 року, коли він звернувся з письмовою заявою до президента Росії з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн грн.

Влітку Янукович заявив, що не має наміру більше брати участь в судовому процесі у справі про держзраду і відкликає своїх захисників. Після цього у справі кілька разі змінювалися державні адвокати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна