"Вільха-М", "Барс-8ММК", БТР-4М: Яку військову техніку українці побачать на Параді Незалежності-2021

Стало відомо, яку техніку покажуть цього року на військовому параді до Дня Незалежності

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
"Вільха-М", "Барс-8ММК", БТР-4М: Яку вій…
РСЗВ "Вільха-М". Фото: Скріншот з відео

У перший день липня на території аеропорту Півці під Черніговом пройшло перше тренування військового параду до Дня Незалежності. Особлива увага на цьому вишколі приділялась військовій техніці Збройних сил України та Національної гвардії, яка має урочисто проїхатись Хрещатиком 24 серпня.

В арсеналі Нацгвардії помітили вітчизняні бронеавтомобілі "Новатор", патрульні машини на базі Renault Duster та спецавтомобілі для перевезення особового складу на базі Ford Transit.

Особливий інтерес викликає спеціалізований броньований автомобіль "Новатор" з колісною формулою 4×4 виробництва компанії "Українська Бронетехніка". Машина створена спеціально для підрозділів швидкого реагування Нацполіції, Нацгвардії і ЗСУ в найскладніших умовах бездоріжжя.

"Новатор" створено на базі посиленого шасі Ford F-550. Він має довжину 6500 мм, ширину 2350 мм і висоту 2300 мм. Комплектується двигуном потужністю 300 к.с. з крутним моментом 1460 Нм. Застосовуються безкамерні шини Continental з централізованою системою підкачки шин.

Броню для "Варта-Новатор" виготовлено зі сталі шведської компанії ARMOX різної твердості (до 560) та товщини в залежності від зони бронювання. В цілому машина відповідає класу бронювання ПЗСА-4. Крім цього, всі двері обладнані спеціальними підсиленими ригелями і замками підвищеної надійності та можуть відкриватися ззовні у екстрених ситуаціях.

У бронеавтомобілі –  V-подібна форма днища і самої бронекапсули. Такий захист дозволяє витримувати підрив заряду потужністю до 8 кг у тротиловому еквіваленті, а також дозволяє в разі пошкодження днища замінити його без заміни бронекапсули. До того ж він оснащений сучасними протимінними сидіннями для екіпажу (2 людини) й десанту (3 людини) з ефектом амортизації.

Стіни й дах створені з урахуванням встановлення на даху башти кулеметної установки загальною вагою до 550 кг. Також є можливість встановлення бойового модуля з кулеметом КТ-7,62 і НСВ-12,7.

Читайте також: Машина для оборони блокпостів: Що за "Новатор" надійшов на озброєння ЗСУ і Нацгвардії

Збройні сили України на тренуванні п'ять груп військової техніки. Одна з них – це броньовані автомобілі HMMWV та спеціальні автомобілі на базі Toyota Land Cruiser, передані Сполученими Штатами.

Високомобільний багатоцільовий колісний транспортний засіб HMMWV, також відомий як "Humvee", а в народі просто "Хаммер" – це повнопривідний військовий автомобіль, що випускається американською компанією AM General (США).

На озброєнні ЗСУ перебуває з 2015 року: тоді їх безкоштовно передали США як нелетальне озброєння. В Україні авто оснастили сучасними гранатометами, великокаліберними кулеметами і спеціальними протитанковими ракетами.

Читайте також: Від касок до "Джавелінів": Як США допомагають ЗСУ

Друга група – вітчизняні бронетранспортери БТР-4М від ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова". Концепція машин з'явилася на початку 2000-х, а в серійне виробництво їх запустили у 2008 році. Ще за чотири роки БТР-4Е прийняли на озброєння ЗСУ. 

БТР-4М – це модифікація, створена для морської піхоти ВМС Індонезії, однак перша партія таких бронетранспортерів цього року надійде і на озброєння морської піхоти України. Згодом очікується повне переоснащення підрозділів морської піхоти саме цією моделлю БТРів.

Вона має двигун Deutz, бойовий модуль БМ-7 "Парус" та додаткові елементи корпусу, які покращують морехідні характеристики. А для підвищення плавучості БТР-4М оснащений додатковими елементами – своєрідними пустотілими поплавками, що розміщені по лівому та правому борту, а також на передній частині бронетранспортера.

Також цей БТР вирізняється своєрідним шноркелем – повітрозабірником, який забезпечує надійне постачання повітря для двигуна БТР навіть за бурхливої морської поверхні.

Артилерія на тренуванні була представлена 120-мм самохідними мінометами "Барс-8ММК", 152-мм буксованими гарматами "Гіацинт" та МСТА-Б.

Та якщо два других є радянським спадком, то самохідний міномет "Барс-8ММК" викликає інтерес у зв'язку зі своєю модерновістю.

Цей мобільний мінометний комплекс створено українськими виробниками на базі бронеавтомобіля "Барс-8". Це тактичний броньований автомобіль виробництва української корпорації "Богдан", розроблений у 2014 році на основі пікапа Dodge Ram. Для потреб ЗСУ "Барс-8" закуповується з 2017 року.

Він озброєний 120-мм мінометом URK-ММС (за однією з версій – це модифікований радянський 120-мм міномет 2Б11). Максимальна дальність стрільби – 7200 метрів. Скорострільність – 12 пострілів за хвилину. Кут горизонтального наведення ± 60°, кут вертикального наведення – від 45° до 90°. Боєкомплект комплексу складається з 60 мін.

Завдяки колісному шасі, комплекс може швидко пересуватися до необхідної точки ведення вогню. Час, необхідний для переходу з похідного положення до готовності зробити перший постріл – 35 секунд (рік тому на випробуваннях цей час становив 1 хвилину, тобто, за рік вдалося оптимізувати його майже вдвічі). Ще близько 25 секунд необхідно мобільному комплексу, щоб перейти з бойового положення у похідне і покинути вогневу позицію, уникнувши відповіді ворога.

Читайте також: Смертельна зброя: Що за самохідний міномет "Барс-8ММК" з'явився на озброєнні ЗСУ

В групі реактивної артилерії помітили системи залпового вогню "Вільха-М".

Це український ракетний комплекс з коригованим боєприпасом калібру 300-мм, розроблений на основі радянської реактивної системи залпового вогню 9К58 "Смерч" спільними зусиллями фахівців конструкторських бюро "Південне" та "Луч".

"Вільха-М" – це реактивна система залпового вогню із бойовою частиною ракети 170 кг, яка може точно вражати цілі на відстані близько 130 км. Кожна пускова установка має 12 ракет.

Сумарно залп пакетом з 12 ракет відбувається за 48 секунд, а вихід із зони пуску – за 3-4 хвилини. На тестових пусках ракети влучили у ціль на полігоні з відхиленням не більше 15 м.

Читайте також: Смерть окупантам: Що за ракета "Вільха-М" успішно пройшла випробування в Україні

В заключній групі пройшли зенітні ракетні комплекси "Бук" та С-300ПС і ЗРК "Тор". Всі є представниками радянського спадку.

Всепогодна мобільна зенітна ракетна система середньої дальності С-300ПС була створена в 1980-ті роки для захисту адміністративних, промислових і військових об'єктів від повітряного нападу, в тому числі – від ударів крилатими ракетами і балістичними оперативно-тактичними ракетами.

Комплекс має рекордно короткий і найкращий у своєму класі час розгортання – 5 хвилин. Також має перевагу у мобільності і можливості вийти з-під удару ворога і швидко приготуватись до бою на новій позиції.

У 2018 році було прийняте рішення істотно посилити кількісний склад вітчизняних засобів ППО шляхом повернення раніше списаних зенітно-ракетних комплексів зі складів зберігання. Серед них був і ЗРК малої дальності "Тор".

Читайте також: Росія стягує до кордонів бойові літаки: Як Україна збирається захищатись від нападу з повітря

Звісно, це не вся військова техніка, яка проїде Хрещатиком на Параді Незалежності. Однозначно мають бути танки. Також очікується ракетний комплекс "Нептун" на новому чеському шасі "TATRA".

Крім цього вже проанонсовано, що у військовому візьмуть участь літаки країн-партнерів. Наразі невідомо, представники яких країн будуть брати участь у урочистих заходах, а також – це буде бойова чи транспортна авіація. Однак, майже всі країни-партнери України є членами НАТО, тому має бути цікаво.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme