Від касок до "Джавелінів": Як США допомагають ЗСУ
Нова адміністрація США готова розвивати військову та економічну підтримку України та надати летальну зброю
- Головна
-
4 лютого 2021 09:00

Днями про це заявив новий державний секретар США Ентоні Блінкен. Зазначимо, що США завжди підтримували Україну у війні проти російського агресора – фінансово, матеріально і консультаційно. Depo.ua пригадує, чим саме допомагала нам союзна держава.
2014 рік
Коли Росія окупувала український Крим і розпочала військові дії на Донбасі, США надали Україні військове обладнання на загальну суму 118 мільйонів доларів.
Спочатку це були 330 тисяч сухпаїв, бронежилети, набори медичної допомоги, каски. Під кінець року Україна почала отримувати нелетальне озброєння: 20 контрбатарейних радарних систем, 35 броньованих позашляховиків різних моделей та 2300 комплектів військової форми.
Летальної ж зброї протягом 2014 року Україна не дочекалась.
2015 рік
Не надійшло її і у 2015-му, хоча сума допомоги, яку США виділили для України, зросла до 175 мільйонів доларів.
На цю суму американці прислали 130 бронеавтомобілів Humvee, 5 катерів Willard для ВМС України і контрбатарейні радарні системи класу AN/TPQ-36 для виявлення та визначення координат вогневих позицій мінометів, артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню противників.
Також 2015 року США передали Україні військово-польовий шпиталь вартістю 7,6 мільйона доларів. Він складається з чотирьох наметів, розгортається протягом 24 годин, може надавати медичну допомогу трьом тисячам військових і діяти автономно до 10 днів.
2016 рік
У 2016 році США виділили для України вже 335 мільйонів доларів, однак знову лише на нелетальне озброєння. На цю суму було закуплено 2500 приладів нічного бачення, 40 автомобілів швидкої допомоги, 14 контрбатарейних радарних систем різних класів і на 12 млн доларів безпілотників для ЗСУ.
2017 рік
Новообраний президент США Дональд Трампа розблокував заблоковане Обамою рішення Конгресу про надання Україні летальної зброї. Всього ж у цьому році США поставили Україні на потреби оборони зброї та техніки на рекордні 560 мільйонів доларів.
Спочатку це були снайперські гвинтівки Barrett М82 і М107 калібру 12,7-мм для ЗСУ і Нацгвардії, а потім і ручні гранатомети PSRL-1.
Крім цього, Україна традиційно отримала контрбатарейні радарні системи, що дозволяють артилерії в рази поліпшити точність стрільби, нові автомобілі швидкої допомоги, водолазне спорядження і майже 600 комплектів рацій на 21 млн доларів для Держприкордонслужби.
2018 рік
Довгоочікувані ж "Джавеліни" (Javelin) прийшли в Україну лише у квітні 2018 року. Це протитанкові ракетні системи, які призначені для знищення бронетехніки, захищених об'єктів, вертольотів тощо. Вони вважаються найкращими у світі ПТРК.
Читайте також: Вистрілив і забув: Що за Javelin видадуть кожній бригаді в зоні ООС
Окрім них 2018-го уряд США передав Збройним силам України 2500 приладів нічного бачення на загальну суму 5,8 млн доларів, два контрбатарейні радари різних класів, міношукачі, стрілецьку зброю та набої до неї.
А у вересні Україна отримала від США два кораблі "Айленд" (Island). Кораблі були передані нашій державі безкоштовно, за умови транспортування їх з територіальних вод США до України коштом українських платників податків.
Читайте також: "Москітний флот": Що за "Айленди" Україна отримала від США
Всього ж у 2018 році США виділили на посилення оборони України 350 мільйонів доларів.
2019 рік
Протягом 2019 року США передали Україні різного типу зброї і техніки на суму 250 млн доларів. На цю суму наша армія отримала 35 бойових машин Humvee (20 броньовиків і 15 медичних машин), чотири сучасних контрбатарейних радари класу AN/TPQ-36, а також обладнання для гуманітарного розмінування.
Також у 2019 році США безкоштовно провели навчання та підготовку українських моряків для служби на катерах класу Island, переданих Україні роком раніше.
2020 рік
Попри скандал, пов'язаний з телефонною розмовою президентів США та України Дональда Трампа і Володимира Зеленського, на 2020 рік Сполучені Штати виділили Україні військову допомогу в розмірі 300 млн доларів.
На ці кошти у червні 2020 року Сполучені Штати Америки передали Україні протитанкові ракети Javelin та інше військове обладнання на загальну суму 60 млн доларів.
Також цього року Україна отримала від США пристрої нічного бачення, тепловізори, рації та медичне обладнання загальною вартістю понад 25 млн доларів, наметове містечко вартістю 1,5 млн доларів, контрбатарейні радари, засоби зв'язку тощо.
Окремо можна виділити три патрульні катери типу Island ("Айленд") , надані американцями на тих же умовах, що й попередні два. Однак, на відміну від перших, ці передаються разом зі штатним корабельним озброєнням.
Читайте також: Дайте три: Які ще "Айленди" отримає Україна від США
Крім цього, військовослужбовці флоту США побудували в Україні низку нових військових об'єктів. Зокрема, військові бази в Миколаєві та Очакові Миколаївської області.
Читайте також: Стратегічна допомога: Що за військові об'єкти будують США в Україні
2021 рік
Під час передвиборчої кампанії Джо Байден завив, що у разі своєї перемоги на виборах Україна отримає більше летального озброєння.
Однак, з оборонного бюджету США на 2021 рік Збройним силам України наразі перепало лише 250 млн доларів (менше, аніж у попередні роки), з яких лише 75 млн повинні піти на закупівлю летальної зброї, а решта – на навчання й закупівлю нового спорядження.
"Цей пакет передбачає надання Україні, серед іншого, засобів контрбатарейної боротьби, транспорту, медичного обладнання, підготовку підрозділів ЗСУ. Також значну частину допомоги направлять на посилення українських Військово-морським силам в умовах агресивної поведінки Росії в акваторіях Чорного та Азовського морів", – йшлося в офіційному поясненні.
Однак пакет допомоги ухвалювався ще адміністрацією Трампа, тому протягом поточного року можна очікувати його перегляду у бік збільшення.
Таким чином, за роки війни на Донбасі Сполучені Штати України надали Україні військово-технічної допомоги на суму 2 мільярди 338 мільйонів доларів. За підрахунками Міністерства оборони України, це становить 70% від усієї іноземної допомоги Україні.
Також США допомагають тим, що купують зброю та техніку українського виробництва.
Читайте також: Україна озброює світ: Що за радари ми постачаємо США
Читайте також: Україна озброює світ: Що за кулемети ми постачаємо в США
Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:21 На Донеччині за добу хворих з COVID-19 побільшало ще на 218 осіб
- 10:18 На Дніпропетровщині за добу COVID-19 вбив шістьох людей й заразив понад 300
- 10:13 На Полтавщині стартувала COVID-вакцинація: Кого щепили першим ФОТО
- 10:00Могилевська грайливо оголила ноги у модній сукні ФОТО
- 09:59 Соратник Медведчука Козак подав позов про оскарження санкцій до Верховного суду
- 09:59 Буковина отримала першу партію вакцин від коронавірусу: Кого щепитимуть першими
- 09:58 Закарпаття отримало першу партію вакцин проти COVID-19 ФОТО
- 09:55 Кіпрська компанія Новинського придбала акції двох харківських енергопостачальників
- 09:54 У голови Дніпропетровської ОДА з'явиться новий заступник
- 09:52 Керівництво суперника "Динамо" йде на радикальні дії через спалах коронавірусу в команді
- 09:46Стало відоме ім'я ще одного бійця ЗСУ, який загинув у пожежі на Донбасі ФОТО
- 09:46Газогенератор і сортувальна лінія Sutco: Що відомо про сміттєпереробний завод під Харковом
- 09:46На Херсонщині – 52 нових випадки COVID-19 і три смерті від ускладнень
- 09:35 Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)
- 09:32На Запоріжжі другий день поспіль – 16 смертей хворих на COVID-19
- 09:31 Хмельницька область отримала вакцину від COVID-19
- 09:30Вінниччина б’є власні рекорди у щодобових показниках захворюваності на коронавірус
- 09:30Клуб УПЛ звільнив головного тренера, – ЗМІ
- 09:30Слава Камінська яскраво оголила груди ФОТО