Перемоги тижня в ООС: Жорстка відсіч на полі бою і затримання бойовика "ЛНР"
Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був традиційно непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог
- Головна
-
17 січня 2021 09:00

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:
Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"
У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС майже усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав "провокативними", тому українські підрозділи зброю у відповідь майже не застосовували.
Лише коли 12 січня внаслідок обстрілу один військовослужбовець зі складу Об'єднаних сил отримав осколкове поранення, українські воїни декілька разів відкривали вогонь у відповідь. Про втрати бойовиків наразі нічого не відомо.
14 січня, коли в районі населеного пункту Талаківка противник застосував гранатомети різних систем та стрілецьку зброю, наші воїни також відповіли вогнем.
Підтримка України у світі
14 січня Європейський суд із прав людини визнав прийнятною справу "Україна проти Росії" (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті.
Таким чином, ЄСПЛ підтвердив, що РФ мала ефективний контроль над Кримом ще з лютого 2014 року, а не з часу так званого "референдуму".
В рамках Ініціативи сприяння безпеці України 15 січня США передали 20 позашляховиків HMMWV для сухопутних військ ЗСУ та 84 човни для наших ВМС. Партія прибула в Україну морем.
З початком міжнародної підтримки кількість переданих від США HMMWV перевалило за сотні одиниць.
Читайте також: Як Україна розбудовує свою армію: Легка бронетехніка
Посилення сигналу українських теле- і радіостанцій у "сірій зоні"
14 січня Нацрада ухвалила рішення збільшити потужність теле- і радіомовлення на межі з окупованим Донбасом.
Національна рада задовольнила клопотання АТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" щодо збільшення потужностей передавачів на чотирьох частотах у місті Гірнику Донецької області.
НСТУ використовуватиме більш потужні передавачі на таких частотах: 90,7 МГц – мовить "Українське радіо", 95,3 МГц – "Радіо "Промінь", 95,7 МГц – "Голос Донбасу", 102,6 МГц – "Радіо "Культура".
Крім того, телеканалу "Перший західний" подовжили до 24.01.2022 ліцензію на трансляцію у селі Бахмутівка Новоайдарського району Луганської області.
Читайте також: Прорватися за "сіру зону": Чи вдасться Україні вибити бойовиків з ефіру ОРДЛО
Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак
13 січня контррозвідка СБУ викрила колишнього бойовика "ЛНР", який у 2014 році воював проти українських військових.
Встановлено, що з початком російської збройної агресії житель Луганська приєднався до так званого "Третього Станично-Луганського батальйону ВДВ ДШБ", а пізніше – до "протитанкової артбатареї 2-ї окремої мотострілецької бригади НМ ЛНР".
Наразі в СБУ повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом Луганської обласної прокуратури.
Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам
12 січня правоохоронці СБУ повідомили про підозру начальнику так званої "Служби прикордонної охорони МДБ ДНР".
Слідство встановило, що фігурант з 2015 року перебуває у складі цього терористичного формування. Як "начальник служби", він забезпечує протиправний "прикордонний контроль" захоплених бойовиками "ДНР" ділянок державного кордону України.
Слідчі СБУ заочно повідомили зловмиснику про підозру в причетності до посягань на територіальну цілісність і недоторканність України та терористичній діяльності.
Триває досудове слідство під процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури.
Встановлено, що з липня 2019 року чоловік на посаді "глави адміністрації міста Дебальцеве", спільно з учасниками інших самопроголошених органів "ДНР" забезпечує "надання матеріальної підтримки представникам незаконних збройних формувань РФ".
На зазначеній посаді "мер" реалізує політику окупаційної адміністрації в Донецькій області про стягнення на їхню користь коштів у вигляді "податків", а також перереєстрації підприємств і промислових потужностей, що залишилися на території міста.
Крім того повідомляється, що через засоби масової інформації, використовуючи надані владні повноваження, "мер" проводить агітаційно-роз'яснювальну роботу з популяризації самостійності "ДНР".
Сепаратист заочно звинувачується в участі в терористичній організації і посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 110 КК України).
Нова зброя "Укропів"
На початку січня завод "Маяк", який входить до складу Держконцерну "Укроборонпром", анонсував чергову розробку некерованого боєприпасу для скидання з безпілотників. Цього разу на основі стандартного кумулятивного заряду КЗ-6, який застосовується для підривних робіт і у великій кількості присутній на складах ще з радянських часів.
Некеровану бомбу КЗ-4800 (маса 4,8 кг) спроектують на основі снаряду КЗ-6, з якого візьмуть бойову частину, а інші елементи (зокрема, корпус) додрукують на 3D-принтері.
Очікується, що імпровізована авіабомба буде кріпитись до безпілотного літального апарату типу квадрокоптер (коштують відносно дешево і активно використовуються на Донбасі для розвідки та коригування вогню), з якого дистанційно скидатиметься на задані позиції ворога після виходу БПЛА на ціль.
Навіть якщо безпілотник буде збитий чи втратить керування і впаде на території, яку контролюють терористи, то снаряд все одно вибухне.
Читайте також: Дістати ворога в окопі: Що за бомбу для квадрокоптерів створюють в Україні
14 січня ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч", яке входить до складу "Укроборонпрому", розпочало виробництво ракетних комплексів "Нептун" на замовлення Міністерства оборони.України.
Незабаром ЗСУ отримають уніфіковані пускові установки, транспортні та транспортно-заряджаючі машини, а також пересувний командний пункт.
Читайте також: Від ракет до літаків: П'ять новинок озброєння, які чекає українська армія у 2021 році
Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.
Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:43 Зеленський пообіцяв, що у судах визначальним буде закон, а не цифра у конверті
- 11:25У старовинному містечку на Вінниччині проводять "рятівні" екскурсії до синагоги ФОТО
- 11:24 Боротьба з кнопкодавством: Коли у Раді запрацюють додаткові камери і сенсорна кнопка
- 11:23В Маріуполі з нейрохірургії втік пацієнт: Може поводитись неадекватно
- 11:23В Україні створять "суд у смартфоні"
- 11:21На Рівненщині затримали кримінального авторитета (ФОТО)
- 11:21Дубінський потрапив у ДТП на західній Україні, – ЗМІ
- 11:15У сотника Майдану та ветерана АТО влаштували обшук у справі про вбивства "беркутівців"
- 11:07 Погоджувальна рада: Нардепи формують порядок денний на 2-5 березня (ТРАНСЛЯЦІЯ) Відео
- 11:04Перше фото з інтерв'ю Меган Маркл і принца Гаррі з Опрі Вінфрі потрапило в мережу ФОТО
- 11:02Зеленський назвав головні проблеми правосуддя в Україні
- 10:58 Франківські підприємці вимагають зняти карантинні обмеження ФОТО
- 10:58На Донеччині кількість хворих з COVID-19 зросла на 54 особи
- 10:57В Україні вже видали перші кредити в рамках проекту "іпотека під 7%"
- 10:57 Ефект вихідного дня: У Києві зменшилася добова кількість COVID-хворих
- 10:56Закривавлені ганчірки: У Дніпрі виявили звалище медичних відходів ФОТО
- 10:55Стерненка підтримали активісти у Празі: Як відбувалася акція
- 10:45Нардеп від ОПЗЖ Рабінович оприлюднив карту України без Криму
- 10:42Впродовж тижня КПВВ на Донбасі перетнули більше 11 тис. людей