Перемоги тижня в ООС: Затриманий полковник-шпигун ФСБ та підтримка НАТО

Війна проти російських окупантів триває і новий тиждень приніс нам нові перемоги – було знешкоджено 10 бойовиків "Л-ДНР" і затримано полковника ЗСУ, який виявився шпигуном ФСБ

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Затриманий полковн…
Фото: СБУ

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами та дипломатами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищена жива сила бойовиків "Л-ДНР"

Щодня протягом тижня на прицільні обстріли російських бойовиків українські захисники надавали адекватну відповідь.

Упродовж тижня на окупованому Донбасі втрати російських найманців склали, щонайменше, 10 осіб. З них 3 безповоротні (ліквідовані, вантаж 200), 7 – санітарні (поранені, вантаж 300).

Зокрема, 30 жовтня втрати російсько-окупаційних військ склали 3 особи, всі санітарні (2 – 3 омсбр 1 АК; 1 – 2 омсбр 2 АК).

Втрати російських бойовиків 2 листопада склали 3 особи. 1 безповоротний і 2 санітарні (всі 6 омсп 2 АК).

Втрати терористів 3 листопада склали 2 особи. Всі санітарні (1 – 4 омсбр 2 АК, 1 – 3 омсбр 1 АК).

Втрати російсько-окупаційних військ 4 листопада склали 2 особи, обидва безповоротні (100 омсбр та 11 омсп 1 АК). Обставини уточнюються.

Усього ж протягом жовтня Кремль втратив 55 осіб з числа своїх найманців – 19 вбитими і 36 пораненими.

Читайте також: Загострення на Донбасі: Що відбувається у Старомар'ївці і чого чекати далі (КАРТА)

Підтримка України у світі

30 жовтня до акваторії Чорного моря увійшов есмінець США USS Porter з керованою ракетною зброєю на борту.

Днем пізніше стало відомо, що в акваторію Чорного моря відправився флагманський командний корабель США Mount Whitney, який теж візьме участь у навчаннях.

У Пентагоні не приховують, що американські військові кораблі діятимуть "разом із союзниками по НАТО та партнерами з метою гарантування безпеки та стабільності у регіоні", а також засвідчать відданість НАТО "збереженню свободи судноплавства у міжнародних водах для всіх країн".

USS Porter – це сучасний ракетний есмінець з ракетами класу "Томагавк" на борту, здатними нести ядерний боєзаряд. Але й без нього це смертоносна зброя з боєголовками по півтори тонни, здатна знищити будь-яку ціль у радіусі понад 1650 км.

Флагманський же корабель Mount Whitney призначений для управління та координації дій ВМС і має у своєму розпорядженні численні прилади для ведення радіоелектронної розвідки, спостереження за повітряною, надводною, підводною обстановкою на користь бойових кораблів.

Корабель може передавати та приймати великі обсяги даних у будь-яку точку Землі через захищені канали зв'язку. Все це дозволяє американському командуванню отримувати найактуальнішу розвідувальну та оперативну розвідувальну інформацію.

Читайте також: Сигнал Путіну: Що робитиме флагманський корабель ВМС США у Чорному морі

4 листопада головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі пообіцяв нарощувати співпрацю з Україною.

Тод Волтерс у телефонній розмові запевнив головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, що у майбутньому співпраця України та НАТО буде тільки нарощуватися.

"Генерал Волтерс виявляє глибоку особисту зацікавленість у ситуації в та довкола України. Я поінформував його про поточну безпекову обстановку, зокрема про зухвалі порушення режиму припинення вогню з боку російських окупаційних військ та нашу відповідь на них в районі проведення ООС", – написав Залужний за підсумками розмови.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

3 листопада на Донеччині контррозвідники СБУ виявили та припинили діяльність членів агентурної мережі, що діяла під кураторством ФСБ Росії.

Співробітники спецслужби встановили, що до складу групи входили громадяни України, які були завербовані на тимчасово окупованій території Донецької області, та маршрутовані для здійснення розвідки військових об’єктів у районі проведення ООС для вчинення на них диверсійних акцій.

Одного із членів мережі затримано і повідомлено йому про підозру. Йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Стосовно інших вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу. Тривають слідчі дії. 

5 листопада СБУ викрила полковника ЗСУ, який шпигував для ФСБ Росії

Чоловік керував одним з підрозділів, мав доступ до секретних матеріалів та збирав таємні військові документи.

Під час обшуку в будинку полковника виявлено і вилучено жорсткі диски, флеш носії, мобільні термінали, ноутбук, на яких зберігається інформація військового характеру, у т. ч. з обмеженим доступом, а також документи та блокноти із записами таємних відомостей.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 422 КК України ("Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості"), у межах якого встановлено наявність у вказаного військовослужбовця ЗСУ контактів з діючими військовослужбовцями ЗСРФ та мешканцями ТОТ АР Крим.

Наразі тривають слідчі дії: перевіряється версія про збір ним вищезазначених відомостей за завданням спецслужб РФ. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

4 листопада бразильському бойовику "ЛНР" Рафаелю Лусваргі на батьківщині присудили 8 років в'язниці.

Лусваргі був заарештований у грудні 2016-го в Борисполі і отримав в Україні строк за тероризм. Згодом він був звільнений за обміном, а 26 жовтня 2021 року його засудили вже в Бразилії – цього разу за зберігання наркотиків.

Нова зброя "Укропів"

2 листопада було оголошено, що в Україні на Шосткинському заводі "Імпульс" розгорнуть серійне виробництво боєприпасів ВОГ-17 для підствольних та автоматичних гранатометів.

Вироблятимуть боєприпаси в рамках партнерства з ТОВ "Спеціальне конструкторське бюро "Вектор-В", якому і належить розробка.

ВОГ-17 – це гранатометний постріл калібру 30-мм у формі осколкової гранати.

Гранатометні постріли ВОГ-17 різних модифікацій широко використовуються під час війни на Донбасі.

Читайте також: Універсальний боєприпас за стандартами НАТО: Що за ВОГ-17В виготовлятимуть в Україні

4 листопада у Житомирі розпочали серійне виробництво корпусів БТР-4Е.

На Державному підприємстві "Житомирський бронетанковий завод" (ЖБТЗ) розпочали серійне виготовлення корпусів для українських броньованих машин БТР-4Е.

Наразі на ЖБТЗ тривають роботи з розширення виробничої бази для того, щоб до кінця поточного року передати Харківському конструкторському бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова (ХКБМ) партію корпусів для подальшої комплектації необхідними системами, вузлами та агрегатами.

Окрім виробництва нових бронетранспортерів за державним оборонним замовленням ще має бути виготовлена одна командна штабна БТР-4К та одна ремонтно-евакуаційна машина БРЕМ-4РМ.

Читайте також: Як Україна розбудовує свою армію: Важка бронетехніка

Отож, як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: як на полі бою, так і за його межами Україні вдалося здобути низку локальних перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні з Росією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme