Універсальний боєприпас за стандартами НАТО: Що за ВОГ-17В виготовлятимуть в Україні

В Україні на Шосткинському заводі "Імпульс" розгорнуть серійне виробництво боєприпасів ВОГ-17 для підствольних та автоматичних гранатометів

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Універсальний боєприпас за стандартами Н…
Фото: МО

Державний концерн "Укроборонпром" повідомив про початок серійного виробництва в Україні гранатометних 30-міліметрових пострілів ВОГ-17 на Шосткинському заводі "Імпульс". Вироблятимуть боєприпаси в рамках партнерства з ТОВ "Спеціальне конструкторське бюро "Вектор-В", якому і належить розробка.

Що за боєприпас

ВОГ-17 – це гранатометний постріл калібру 30-мм у формі осколкової гранати.

Снаряд був розроблений ще наприкінці 1960-х років для стрільби з радянського гранатомета АГС-17. Це одна з перших модифікацій осколкових гранат з детонатором миттєвої дії. Згодом, у 1971 році, постріл ВОГ-17 був модифікований детонатором з пристроєм самоліквідації і отримав маркування ВОГ-17М, тоді як базовий снаряд (з детонатором миттєвої дії) отримав назву ВОГ-17А.

Станковий гранатомет АГС-17

Постріли ВОГ-17 складаються з осколкової гранати, порохового метального заряду і підривника миттєвої дії.

Корпус гранати виготовляється з тонкостінної хімічно затемненої сталі. Всередині корпусу є спіраль з насіченого дроту прямокутного перерізу і осколкова "сорочка" з напівготовими осколками.

Пороховий заряд пострілу ВОГ-17 призначається для надання гранаті початкової швидкості. Він складається з гільзи, капсуля-запальника і нітрогліцеринового пороху.

Головний детонатор ударної дії служить для вибуху гранати при зустрічі її з ціллю. Він складається з ударного (інерційного) і запалювального механізмів і запобіжного механізму далекого зведення.

Підривник спрацьовує на відстані 10-50 метрів від дульного зрізу гранатомета, що забезпечує додаткову безпеку при стрільбі. Усі гранати ВОГ-17 в бойовому спорядженні фарбуються в чорний колір.

Постріл ВОГ-17 у розрізі

Використання у війні на Донбасі

Гранатометні постріли ВОГ-17 різних модифікацій широко використовуються під час війни на Донбасі. Російські терористи обстрілюють ними позиції українських захисників, а ті час від часу відповідають з метою погашення ворожої активності. Власне, майже завжди, коли у зведеннях штабу ООС фігурують обстріли з підствольних чи станкових гранатометів – мова йде саме про ВОГ-17.

Окрім свого прямого застосування, снаряди ВОГ-17 були пристосовані бойовиками бандформувань "ЛНР" і "ДНР" для скидання з безпілотних літальних апаратів.

Снаряд ВОГ-17, переобладнаний для безпілотника

Зокрема, в березні 2020 року неподалік Гнутового російські військові скинули ВОГ-17 з БПЛА на санітарний автомобіль 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ.

Пізніше, у серпні 2020 року, російські бойовики скинули декілька ВОГів з БПЛА по позиціям ЗСУ під час так званого безстрокового перемир'я.

Не зменшилась активність і у 2021 році. Так, 13 березня 2021 року було зафіксовано черговий випадок застосування ВОГ-17 неподалік Водяного, що на Приазов'ї – за допомогою безпілотного літального апарату типу "квадрокоптер".

Ну і з зовсім свіжого можна згадати, протягом вихідних 30-31 жовтня 2021 року ворожі війська задіяли безпілотники, за допомогою яких скинули снаряди ВОГ-17 в районі Лобачевого на Луганщині і в районі Лебединського та Павлополя на Приазов'ї.

Читайте також: Вихідні в ООС: Російські бойовики почали бомбити українські позиції з неба (КАРТА)

Зрештою, БПЛА зі снарядами ВОГ-17 на Донбасі використовують обидві сторони. В мережі достатньо відео від українських бійців та волонтерів, на яких ЗСУ скидають боєприпаси як на ворожу техніку, так і на укріплення з живою силою.

Читайте також: Небезпечне небо: Як на Донбасі вирує війна безпілотників

Українська версія ВОГ-17

Але то все переважно складські запаси радянських боєприпасів. В Україні зараз розроблялись нові версії – ВОГ-17В і ВОГ-17ІН (перший з них якраз і фігурував на презентації "Укроборонпрому"). Вони й будуть серійно виготовлятись у Шостці.

Отож, згідно з задекларованими характеристиками це буде снаряд для 30-мм станкового автоматичного гранатомета АГС-17 і призначатиметься для ураження живої сили та вогневих засобів супротивника, розташованих поза укриттям – у відкритих окопах (траншеях) та за природними складками місцевості (у виярках, ярах, на зворотних схилах висот).

Тактико-технічні характеристики ВОГ-17В:

  • Калібр – 30х29 мм (стандарт НАТО)
  • Довжина пострілу – 132,2 мм
  • Довжина гільзи – 28 мм
  • Довжина гранати – 113 мм
  • Вага вибухової речовини – 0,036 кг
  • Вага гранати – 0,28 кг
  • Радіус суцільного ураження – 5 м
  • Початкова швидкість гранати – 185 м/с
  • Максимальна дальність стрільби – 1700 м
  • Температура експлуатації – від -40 °С до +50 °С

Що важливо, постріл ВОГ-17В обладнаний детонатором з пристроєм самоліквідації. Час самоліквідації складає 17-35 секунд.

Гранатометний постріл ВОГ-17В

Взагалі, питання боєприпасів в Україні завжди стояло досить гостро. На початок війни єдиний вітчизняний завод знаходився у Луганську і був захоплений російськими терористами, тому э довелося починати все з нуля. Але, як бачимо, питання потрохи зрушується з мертвої точки.

Зокрема, у червні 2021 року "Укроборонпром" домовився про співпрацю з канадськими компаніями GL Munitions Inc. та Waterbury-Farrel щодо будівництва в Україні патронного заводу, а вітчизняне підприємство "Артем" до кінця 2021 року має поставити у війська першу партію нових вітчизняних артилерійських боєприпасів калібру 152-мм (стандарт НАТО).

Тож виробництво на Шосткинському заводі "Імпульс" гранатометних пострілів ВОГ-17 стане ще однією частинкою загального пазлу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme