Європарламент готує жорстку резолюцію щодо дій Росії на Азові

У Європарламенті планують ухвалити жорстку резолюцію про порушення Росією міжнародного права на Азовському морі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Відповідні дебати пройдуть у вівторок у Страсбурзі за участю високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріки Могеріні, а голосування - у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

У проекті резолюції, яка ще не оприлюднена, європарламентарії планують засудити дії Росії в Азовському морі, яка на порушення міжнародного морського права блокує там судноплавство.

ЄП також планує засудити будівництво Росією Керченського мосту та закликати Захід і Євросоюз рішуче діяти у відповідь на таку поведінку РФ, що може призвести до ескалації конфлікту в Європі.

Окремо депутати наголосять на підтримці економічних інтересів України у Чорному та Азовському морях.

Довідка: 17 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна звернулась до парнерів ЄС та США з проханням відреагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях.

Станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, щомісяця від "морської блокади" Україна втрачає 100 млн грн.

Голова МЗС України Павло Клімкін вважає, що Україна має застосовувати комплексний підхід у своїй реакції на провокацій Росії в Азовському морі – це і безпекові рішення, і співпраця з міжнародними партнерами, і юридичні дії в міжнародних судах.

В Європейському Союзі також заявляють про умисне перешкоджання проходженню суден до українських портів Азовського моря, а також очікують, що Росія забезпечить до них безперешкодний доступ.

Водночас президент України Петро Порошенко повідомив, що Кабінет міністрів та профільні міністерства повинні докласти всіх зусиль аби прискорити розробку морської доктрини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна