Щомісяця від "морської блокади" Україна втрачає 100 млн грн - Омелян

Ситуація в Азовському морі протирічить міжнародним нормам, оскільки росіяни свідомо порушують свободу судноплавства

Про це в інтерв'ю ЛІГА.net розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян, інформує Depo.ua.

"Ми будемо обговорювати цю ситуацію в ICC (Міжнародна торгова палата), щоб отримати зрозумілу позицію бізнеса. Це питання повинно розглядатися на уряді, бо Міністерство інфраструктури в даній ситуації немає компетенцій. Ми також заручники в цій ситуації", – повідомив міністр інфраструктури.

Він зазначив, що ситуація в Азовському морі протирічить міжнародним нормам, оскільки росіяни свідомо порушують свободу судноплавства. Вони свідомо спричиняють збитки для іноземних компаній.

"Справа не лише в тому, що це удар по Бердянському і Маріупольському портах. Іноземні судновласники, часто – з країн ЄС, несуть величезні збитки за простій суден. Вартість такого простою може коливатися від $30 000 до $50 000 за добу. Якщо судно тримають дві-три доби, це вже суттєвий удар для європейських платників податків. Дорожчає продукція, відповідно, вони платять зі своїх кишень. За що? Тому вони будуть шукати інші шляхи", – зауважив Омелян.

За його даними, від блокади Україна несе прямих втрат на суму приблизно 100 млн грн в місяць.

"Зараз ми спільно з МЗС готуємо позовну заяву, де будуть підраховані збитки в першому півріччі 2018 року. Це нове явище. Насправді подібні догляди розпочалися в квітні цього року. Ми розуміємо, що це один із засобів політичного тиску з боку Росії. Наразі ми спілкуємося з нашими європейськими і американськими партнерами, щоб у нас була спільна позиція в міжнародних судах", – наголосив Омелян.

Нагадаємо, станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія