Порошенко закликав Кабмін прискорити розробку морської доктрини

Президент України Петро Порошенко повідомив, що Кабінет міністрів та профільні міністерства повинні докласти всіх зусиль аби прискорити розробку морської доктрини

Про це він заявив під час засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) в Києві, передає Depo.ua.

Так, Порошенко звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням, аби уряд прискорив розробку морської доктрини

"У тому числі, де ми врахуємо поточну ситуацію в Азовському морі… Просив би, щоб Міністерство закордонних справ (МЗС) внесло мені пропозиції, разом із Міністерством юстиції, щодо юридичного захисту національних інтересів у частині поведінки Росії щодо блокування Азовського моря, блокування портів, і компенсації відповідних збитків, які несуть Україна, як держава, і українські виробники", – наголосив він.

Президент нагадав також про домовленність щодо створення єдиного координаційного центру.

"Результатом роботи цього центру, певний, що ми маємо сьогодні позицію, яка дозволить нам ефективно та адекватно реагувати на ті виклики, які сьогодні дає ситуація в Азовському морі", – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, Державний департамент США закликав Росію припинити "тиск на міжнародні водні перевезення" в Азовському морі та Керченській протоці, звинувачуючи Кремль у спробі дестабілізувати Україну.

В Європейському Союзі також заявляють про умисне перешкоджання проходженню суден до українських портів Азовського моря, а також очікують, що Росія забезпечить до них безперешкодний доступ.

Довідка: 17 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна звернулась до парнерів ЄС та США з проханням відреагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях.

Станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, щомісяця від "морської блокади" Україна втрачає 100 млн грн.

Голова МЗС України Павло Клімкін вважає, що Україна має застосовувати комплексний підхід у своїй реакції на провокацій Росії в Азовському морі – це і безпекові рішення, і співпраця з міжнародними партнерами, і юридичні дії в міжнародних судах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна