Україна просить ЄС та США допомогти приструнити Росію на морях

Україна звернулась до парнерів ЄС та США з проханням відреагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях

Про це на брифінгу повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, інформує Depo.ua.

"Ми бачимо, що Росія розпочала нову атаку на Україну, шляхом штучного обмеження судозаходів в Азовське море. Буквально позавчора були чергові навчання в Чорному морі, коли були перекриті проходи для звичайних суден. Тому ми розуміємо, що тиск посилюється", - сказав Омелян.

За його словами, у зв'язку з цим Україна звернулась до міжнародних партнерів з проханням вжили заходів реагування.

"Ті вантажопотоки, які йдуть з портів Маріуполь і Бердянськ - кінцевими клієнтами є також країни ЄС та Північної Америки. Тобто фактично, через те, що суда РФ без жодних підстав зупиняють транспортні судна в акваторії Азовського моря і Керченської протоки, судовласники змушені за простій (платити, - ред.) десятки тисяч доларів щоразу при зупинці. Відповідно, кінцева вартість продукції дорожчає для споживачів. Збитки несуть США і ЄС", - констатував міністр.

Він додав, що провокації Росії були негативно оцінені на рівні державного департаменту США.

Нагадаємо, 17 липня президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і командуванню ВМС України вжити заходів, щоб зупинити російські провокації з блокування входження кораблів в українські порти Азовського моря.

21 липня в Мінінфраструктури України запропонували запровадити санкції проти Чорноморських портів Росії через блокаду Азовського моря.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія #ЄС