У Європарламенті почали вживати антикоронавірусні заходи

Голова Європейського парламенту (ЄП) Давід Сассолі провів у понеділок спеціальну пресконференцію про заходи, які приймаються в ЄП з метою попередити ризик поширення коронавірусу в представницької асамблеї ЄС.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Все це з метою безпеки, тому що ми є інститутом, зобов'язаним приділяти найбільшу увагу своїм співробітникам, своїм депутатам і своїм відвідувачам, зберігаючи при цьому здатність функціонування парламенту, який повинен продовжувати свою діяльність", – сказав Сассолі.

Він зазначив, що раніше вже приймалися деякі превентивні заходи, але наявна нова інформація про це захворювання спонукає до їх посилення, враховуючи, що на відміну від інших інститутів ЄС Європарламент працює в доступному режимі для величезної кількості відвідувачів, число яких досягає 700 тис. на рік.

"Один з природних висновків із інформації, яка надійшла нам, полягає в тому, щоб обмежити доступ в будівлі парламенту для відвідувачів. (...) Один відвідувач, хворий на коронавірус, прийшовши в парламент, заразить чоловік п'ятдесят, і цього ми не хочемо", – пояснив глава ЄП.

Що стосується депутатів, продовжив Сассолі, їхній мандат вимагає постійної роботи, тому щодо них вирішено обмежитися тільки порадами та рекомендаціями. Зокрема, деякі з них представляють зони,  яких найбільше торкнулася епідемія, тому вони повинні проявляти відповідальність і увагу, але не можна обмежувати їх присутність в Європарламенті.

Працівників адміністративного персоналу ЄП, які мали контакти, проїжджали або перебували в зонах ризику, просять працювати з дому по відеозв'язку. "Це не рекомендація, а припис. Ми повинні уникати недооцінки цього феномена", – зазначив голова ЄП.

Журналісти, за його словами, повинні проявляти таку ж відповідальність, як депутати і персонал, і не піддавати ризику оточуючих після того, як побували в уражених захворюванням зонах. Але вони не виганяються з Європарламенту на період цих надзвичайних заходів.

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я підтвердили випадок інфікування співробітника коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme