Стало відомо про стан українців з "коронавірусного" лайнера Grand Princess

Станом на зараз 49 українців з круїзного лайнера Grand Princess, який стоїть на рейді у штаті Каліфорнія, не мають ознак інфікування на коронавірус

Про це повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, пише Depo.ua із посиланням на УНІАН.

"На борту круїзного лайнера Grand Princess, який знаходиться на рейді біля берегів Північної Каліфорнії, проходить перевірка пасажирів на наявність ознак коронавірусу COVID-2019. За інформацію Державного департаменту США, на борту лайнера перебувають 49 громадян України, з них 47 – члени екіпажу та двоє пасажирів", – зазначив Погорельцев.

Водночас, за його словами, 8-9 березня консул Генерального консульства України в Сан-Франциско провів телефонні розмови із зазначеними громадянами України.

"В ході бесіди було з’ясовано, що українці наразі не мають ознак інфікування на коронавірус, а також відсутні нарікання у наших співгромадян на умови перебування на борту круїзного лайнера Grand Princess", – наголосив Погорельцев.

Він додав, що за повідомленням Державного департаменту США, громадян Сполучених Штатів буде евакуйовано на карантин до військових баз штату Каліфорнія, а іноземні громадяни перебуватимуть на судні до моменту вирішення питання їхнього повернення до країн постійного проживання. 

Нагадаємо, 5 березня біля берегів Каліфорнії через коронавірус ізолювали круїзний лайнер Grand Princess. Згодом стало відомо, що на лайнері перебувають 49 українців

9 березня 49 українців з лайнера Grand Princess закрили на карантин.

Станом на ранок 10 березня від коронавірусу загинуло 4009 людей. Кількість заражених зросла до 112 747.

Як відомо, 3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

6 березня в Україні не підтвердили підозру на коронавірус у дев'яти осіб.

Станом на 27 лютого п’ять українців захворіли на коронавірус; усі вони перебувають за межами України.

Проте 28 лютого стало відомо, що громадянку України, у якої виявили коронавірус на борту круїзного лайнера Diamond Princess біля берегів Японії, виписали з лікарні.

5 березня закінчився термін обсервації українців, яких евакуювали з Китаю до Нових Санжар на Полтавщині. Усі вони – здорові.

Як повідомив 5 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко, найближчим часом через коронавірус в Україні можуть почати вводити обмежувальні заходи. Зокрема, йдеться про скасування масових заходів та призупинення навчання. 

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус вже в Україні: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme