Москалькова збирається на побачення з Вишинським за "принципом паритету"

Уповноважена з прав людини на Росії Тетяна Москалькова планує 23 червня відвідати журналіста Кирила Вишинського, заарештованого в Україні за звинуваченням у держраді

Про це йдеться на сайті Москалькової, повідомляє Depo.ua.

Як зазначається, вона написала листа українському омбудсмену Людмилі Денісовій.

"У рамках домовленості про дотримання принципу паритету планую відвідати 23 червня 2018 року громадянина РФ Вишинського Кирила Валерійовича, 1967 року народження, що міститься в СІЗО міста Херсона", - зазначила вона у листі.

Також Москалькова висловила подяку Денісовій "за намір вжити заходів для його переведення з Херсона до Києва".

Нагадаємо, 19 червня Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова заявила, що попередні домовленості з російською колегою щодо відвідування ув'язнених на території Росії та України, знову зірвані російською стороною.

Водночас вона звернулася до керівника регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста на Росії, в Білорусі і Молдові Магне Барту з проханням відвідати українських політв'язнів.

Довідка: 7 червня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до радника президента Росії Михайла Федотова із проханням організувати її візит до українських політв'язнів Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва, яких утримують на Росії.

13 червня Денісова вирушила на Росію, щоб відвідати українських політв'язнів.

14 червня, Денісова прибула в Москву і зустрілася з представниками російського омбудсмена.

Там вона наполягала на негайній зустрічі з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв'язнями.

Однак представники російського омбудсмена запропонували Денісовій відвідати ув'язненого Сенцова лише після 22 червня.

15 червня Денісова приїхала в колонію, де утримують політв'язня Кремля Олега Сенцова, однак її не пустили до режисера і відмовилися надати хоч якусь інформацію про його стан здоров'я.

Ситуація з недопуском Денісової до політв'язня Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його стану.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що заради звільнення заручників президент України Петро Порошенко кілька днів тому мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, під час якої було домовлено, що повноважені з прав людини обміняються візитами задля того, щоби вперше за чотири роки омбудсмен Денісова змогла побачити стан здоров'я, і переконатися в тому, як утримують українських бранців (українців і кримських татар), яких на сьогодні – понад 60 у російських тюрмах.

Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков наголосив, що невдала спроба українського омбудсмена відвідати засуджених на Росії українців Миколу Карпюка і Олега Сенцова не свідчить про зрив домовленостей президентів Росії та України.

18 червня Денісову не пустили до Сущенка, з нею зустрілася Москалькова.

19 червня Денісовій не дали навіть зв'язатися з Сенцовим скапом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна