"Весь час ішла відмова": Денісовій не дали навіть зв'язатися з Сенцовим скапом

З боку Росії наразі йде затягування процесу погодження "дорожньої карти" візитів до  ув'язнених

Про це українська омбудсмен Людмила Денісова заявила в ефірі телеканалу "112 Україна", повідомляє Depo.ua.

Вона нагадала, що їй знову не вдалося відвідати незаконно ув'язненого на Росії українського режисера Олега Сенцова.

"Сьогодні рішення керівництва Москалькової було, на жаль, негативним. Відбулося те, що відбулося, ми знову зустрілися і почали далі обговорювати можливі інші варіанти наших відвідувань наших громадян", - додала Денісова.

Вона зазначила, що пропонувала навіть проведення скайп-конференції з Сенцовим, щоб переконатися, що з ним все нормально, і донести це українцям, президенту Петру Порошенку і міжнародній спільноті, "і що ми можемо рухатися далі, відвідувати наших ув'язнених, поки все-таки дозволять відвідати Олега Сенцова".

"Москалькова подзвонила своєму керівнику, він сказав, що ще комусь подзвонить... В результаті ніякої пропозиції не було погоджено, увесь час йшла відмова", - додала омбудсмен.

Вона також нагадала, що звернулася листом до Москалькової з проханням посприяти візитам до Балуха, Клиха, Сенцова, Кольченка.

"Цього листа ми їй відвезли, вона вже зареєструвала і сказала, що пішла погоджувати цей лист у свого керівництва. Я поки що залишаюся на території РФ і очікую чергової відповіді", - додала Денісова.

На запитання, чому, на її думку, домовленості про візити не виконуються, Денісова відповіла, що це робиться, можливо, для того, щоб "затягнути процес".

"Скоріш за все, напевно, затягнути процес. Іде чемпіонат по футболу. Якщо я поїду до Сенцова, я ж обов'язково скажу правду, як є, і можливо, ця правда буде не дуже хорошою. На сьогодні йде затягування процесу про погодження "дорожньої карти" наших візитів. Синхронних, або один за одним — все, одно, але йде затягування", - уточнила Денісова.

Нагадаємо, раніше Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова заявила, що попередні домовленості з російською колегою щодо відвідування ув'язнених на території РФ та України, знову зірвані російською стороною.

18 червня Денісова домовилася з російською омбудсменкою Тетяною Москальковою про взаємні відвідування ув'язнених, у тому числі Сенцова і Вишинського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна