Могеріні запевнила, що ЄС буде на боці України в ситуації в Азовському морі

ЄС засуджує будівництво Росією Керченського мосту, а також блокування судноплавства і мілітаризацію у Азовському морі

Про це заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні на засіданні Європарламенту, передає Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Зведення мосту між Росією і Кримом відбулося без дозволу України - це ще одне порушення українського суверенітету. Більше того, міст перешкоджає проходженню суден до українських портів. 6 місяців тому Росія запровадила новий режим інспекцій суден, які прибувають з або до українських портів у Азовському морі. Це призвело до значних затримань і збільшення витрат з боку українських експортерів та суден, які курсують під прапорами країн ЄС", - сказала вона.

Росія цим режимом зачепила 2000 суден під українськими та міжнародними прапорами, підкреслила Могеріні.

"Разом з цим Росія почала перекидання військових суден до Азовського моря у значній кількості, і Україна відповіла нарощуванням військових можливостей", - сказала Могеріні, закликавши сторони дотримуватися угоди про демілітаризацію моря.

"Коли порушується міжнародне право, український суверенітет і цілісність, ЄС стоїть на боці українського народу", - додала очільниця дипломатії ЄС.

Нагадаємо, у Європарламенті планують ухвалити жорстку резолюцію про порушення Росією міжнародного права на Азовському морі.

Довідка: 17 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна звернулась до парнерів ЄС та США з проханням відреагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях.

Станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, щомісяця від "морської блокади" Україна втрачає 100 млн грн.

Голова МЗС України Павло Клімкін вважає, що Україна має застосовувати комплексний підхід у своїй реакції на провокацій Росії в Азовському морі – це і безпекові рішення, і співпраця з міжнародними партнерами, і юридичні дії в міжнародних судах.

В Європейському Союзі також заявляють про умисне перешкоджання проходженню суден до українських портів Азовського моря, а також очікують, що Росія забезпечить до них безперешкодний доступ.

Водночас президент України Петро Порошенко повідомив, що Кабінет міністрів та профільні міністерства повинні докласти всіх зусиль аби прискорити розробку морської доктрини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme