Країни G7 очікують від Саудівської Аравії результатів розслідування убивства Хашкаджі

Країни Великої сімки закликали Саудівську Аравію провести ретельне розслідування загибелі журналіста Джамаля Хашкаджі

Про це йдеться у спільному зверненні країн G7, поширеному МЗС Канади, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми ще раз висловлюємо своє очікування стосовно проведення Саудівською Аравією повноцінного, правдоподібного, прозорого та належного розслідування у співпраці із владою Туреччини, а також детального і повного документування обставин загибелі пана Хашкаджі . Відповідальні за вбивство мають за це відповісти. Саудівська Аравія мусить вжити заходів, що убезпечать від повторення подібного у майбутньому", - йдеться у зверненні.

При цьому члени G7 схвалили офіційне визнання Ер-Ріядом факту загибелі журналіста усередині дипломатичної установи країни.

"Підтвердження смерті Джамаля Хашкаджі - це перший крок на шлях до повної прозорості та відповідальності. Однак, запропоноване пояснення залишає без відповіді багато запитань", - зазначається у документі.

У G7 додали, що "обставини смерті пана Хашкаджі нагадують про потребу захисту журналістів і свободи слова по всьому світу".

Нагадаємо, 23 жовтня стало відомо, що наказ про вбивство Джамаля Хашкаджі віддав заступник голови розвідки Саудівської Аравії і радник наслідного принца Ахмед Ассирі.

Довідка: Хашкаджі працював головним редактором саудівської газети Al-Watan, а також очолював заснований в Бахрейні телеканал Al-Arab. Журналіст відомий своїми критичними публікаціями про владу Саудівської Аравії, в 2017-му переїхав до США. Хашкаджі писав критичні статті для газети The Washington Post про ситуацію в Саудівській Аравії.

6 жовтня прокуратура Стамбула почала розслідування у зв'язку зі зникненням журналіста-критика саудівського режиму Джамаля Хашкаджі (Хашоггі).

За даними ЗМІ, журналіст зник в Туреччині після того, як увійшов в будівлю генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

13 жовтня стало відомо, що розумний годинник Apple Watch, що був на руці саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, записав момент його вбивства, а також розмови, які цьому передували.

Дещо пізніше джерело у генпрокуратурі Туреччини повідомило, що знайдено докази вбивства журналіста в посольстві Саудівської Аравії.

Підтвердження вбивства опозиційного журналіста було отримано після того, як турецька влада провела дев'ятигодинний обшук в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

За даними CNN, тіло саудівського журналіста Джамала Хашкаджі після вбивства розчленували.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна