Хашкаджі "замовив" радник саудівського принца, - ЗМІ

Наказ про вбивство Джамаля Хашкаджі віддав заступник голови розвідки Саудівської Аравії і радник наслідного принца Ахмед Ассирі

Про це повідомляє турецьке видання Sabah з посиланням на власні джерела в правоохоронних органах, повідомляє Depo.ua.

Зазначається, що наказ про вбивство Хашогджі віддав заступник голови служби загальної розвідки та радник принца-спадкоємця Саудівської Аравії Ахмед Асірі.

Отримав наказ і займався його виконанням атташе генерального консульства Саудівської Аравії та резидент саудівської розвідки в Туреччині Ахмед Абдуллі Альмузаіні.

Він перебував у консульстві 28 вересня, коли Хашкаджі прийшов туди в перший раз, після чого вилетів в Ер-Ріяд.

Йому дали інструкції з приводу команди з 15 осіб, яка пізніше прибула до Стамбулу для вбивства журналіста. Як пишуть ЗМІ, 1 жовтня Альмузаини повернувся до Туреччини і передав план злочину консула Мухаммеду аль Утейби.

Нагадаємо, 23 жовтня король Саудівської Аравії Салман зустрівся в Ер-Ріяді з членами сім'ї вбитого журналіста Джамаля Хашоггі.

Довідка: Хашкаджі працював головним редактором саудівської газети Al-Watan, а також очолював заснований в Бахрейні телеканал Al-Arab. Журналіст відомий своїми критичними публікаціями про владу Саудівської Аравії, в 2017-му переїхав до США. Хашкаджі писав критичні статті для газети The Washington Post про ситуацію в Саудівській Аравії.

6 жовтня прокуратура Стамбула почала розслідування у зв'язку зі зникненням журналіста-критика саудівського режиму Джамаля Хашкаджі (Хашоггі).

За даними ЗМІ, журналіст зник в Туреччині після того, як увійшов в будівлю генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

13 жовтня стало відомо, що розумний годинник Apple Watch, що був на руці саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, записав момент його вбивства, а також розмови, які цьому передували.

Дещо пізніше джерело у генпрокуратурі Туреччини повідомило, що знайдено докази вбивства журналіста в посольстві Саудівської Аравії.

Підтвердження вбивства опозиційного журналіста було отримано після того, як турецька влада провела дев'ятигодинний обшук в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

За даними CNN, тіло саудівського журналіста Джамала Хашкаджі після вбивства розчленували.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна