Вбивство саудівського журналіста Хашкаджі записав його Apple Watch

Розумний годинник Apple Watch, що знаходилися на руці саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, який пропав в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, записав момент його вбивства, а також розмови, які цьому передували

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на турецьку газету Sabah.

Згідно з інформацією видання, про це турецькій владі розповіла наречена Хашкаджі Хатидже Дженгіз. Наголошується, що дівчина проводила журналіста і чекала його біля входу в консульство.

"Apple Watch записав голоси. Перед тим, як відправитися в консульство Саудівської Аравії Хашкаджі залишив мені свій телефон", – розповіла вона.

Аудіозаписи, які Apple Watch зробив в ході спілкування журналіста з представниками установи, згодом автоматично були переправлені на смартфон Хашкаджі, а пізніше були збережені в його акаунті в хмарному сховищі Apple iCloud. Всі вони, згідно з інформацією видання, свідчать про те, що в консульстві саудівський журналіст був допитаний, підданий тортурам, після чого убитий.

Разом з тим, як наголошується, на телефоні і в iCloud збереглися не всі аудіофайли. Виявивши після смерті Хашкаджі, що Apple Watch вів диктофонний запис, люди, які розмовляли з журналістом, спробували розблокувати розумний годинник за допомогою пароля. Згодом зробити це їм вдалося за допомогою відбитка пальця Хашкаджи.

Згідно з наявною у Sabah інформації, саудівська розвідка змогла видалити деякі файли, але не всі – частина з них вже була збережена на iCloud. Також файли, записані розумним годинником під час відвідування журналістом саудівського консульства, які займаються справою Хашкаджі співробітники правоохоронних органів виявили на смартфоні, який був у нареченої журналіста.

Тепер співробітники правоохоронних органів намагаються встановити, де знаходиться тіло Хашкаджі.

Нагадаємо, 6 жовтня прокуратура Стамбула почала розслідування у зв'язку зі зникненням журналіста-критика саудівського режиму Джамаля Хашкаджі (Хашоггі).

За даними ЗМІ, журналіст зник в Туреччині після того, як увійшов в будівлю генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

13 жовтня президент США Дональд Трамп анонсував "суворе покарання" Саудівській Аравії в разі підтвердження інформації про те, що журналіста Джамаля Хашкаджі вбили в консульстві Саудівської Аравії в Туреччині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна