У Туреччині в консульстві Саудівської Аравії зник журналіст

Турецькі слідчі вважають, що журналіста-критика саудівського режиму Джамаля Хашоггі, який зник у консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі, могли вбити

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на п'ять джерел, близьких до слідства, передає Depo.ua.

Зазначається, що критик саудівського уряду, який писав для The Washington Post, Джамаль Хашоггі зайшов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі у вівторок, 2 жовтня, щоб отримати документ, необхідний йому для одруження, і після цього його більше не бачили.

Наречена, яка розповіла про зникнення журналіста, при цьому чекала його на вулиці.

За даними слідства, у будівлі консульства, на журналіста чекали двоє саудівських агентів, які прибули до Туреччини, щоб змусити Хашоггі замовкнути.

Наразі незрозуміло, чи входило в їхні наміри привезти Хашоггі до Саудівької Аравії живим, чи стався нещасний випадок, чи вони із самого початку мали намір вбити журналіста.

Якщо версія щодо вбивства підтвердиться, на Саудівську Аравію чекає міжнародний скандал.

Представники Саудівської Аравії досі заперечували навіть факт затримання Хащоггі у консульстві та заявляли, що не знають про його місцезнаходження. У посольстві Саудівської Аравії у Вашингтоні інформацію про вбивство журналіста назвали безпідставною.

Офіційна Туреччина не коментує дані слідства щодо Хашоггі, однак у суботу, 6 жовтня, в країні почали кримінальне розслідування його зникнення.

Особи, причетні до розслідування не пояснюють, яким чином сталося вбивство і не наводять доказів, на яких базується їхній висновок.

Довідка: Джамаль Хашоггі працював радником високопоставлених саудівських урядовців і був одним із найпомітніших у країні журналістів.

Однак із часу свого добровільного вигнання у минулому році він написав низку статей, критичних до кронпринца Мухаммеда, який після смерті батька у 2015 році прибрав до своїх рух надзвичайні повноваження.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна