Коронавірус позбавив доступу до освіти понад 290 млн учнів, – ЮНЕСКО

Внаслідок закриття шкіл у тринадцяти країнах через ризик поширення коронавірусу понад 290 млн учнів у всьому світі позбавлені доступу до освіти
 

Про це йдеться в офіційній заяві генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулай, передає Depo.ua.

"Незважаючи на те, що тимчасове закриття шкіл через кризу в системі охорони здоров'я та інші кризи, на жаль, не є новим явищем, масштаби нинішніх обмежень у галузі освіти в усьому світі є безпрецедентними, і їх збереження загрожуватиме гарантуванню права на освіту", – наголошується у заяві.

За словами Азулай, організація співпрацює з державами, щоб забезпечити безперервне навчання для всіх, особливо для дітей та молоді з обмеженими можливостями, що, як правило, найбільше страждають через закриття шкіл.

Станом на 4 березня 22 країни на трьох континентах оголосили або запровадили карантин у школах, 13 країн зачинили двері освітніх закладів, що позбавило 290,5 млн дітей доступу до освіти. Ще 9 країн запровадили локальне закриття шкіл, щоб убезпечитися від поширення коронавірусу. Якщо школи закриють масово, то ще 180 млн учнів будуть позбавлені доступу до освіти.

Закриття шкіл, навіть тимчасове, є проблематичним з багатьох причин, вважають у ЮНЕСКО. Основна з них – скорочення часу викладання, що впливає на результати навчання. Порушення навчального процесу також призводить до інших втрат, створює незручності для родин.

ЮНЕСКО скликає 10 березня екстрену зустріч міністрів освіти, щоб поділитися новими стратегіями та надати рекомендації для підтримання навчання.

Організація також підтримує реалізацію широкомасштабних програм дистанційного навчання та рекомендує навчальні програми та платформи з відкритим доступом, які школи та вчителі можуть використовувати.

Зазначається, що ЮНЕСКО продовжуватиме стежити за масштабами та географічним розподілом закриття шкіл у зв‘язку з поширенням коронавірусу.

Нагадаємо, за даними на ранок 5 березня, від коронавірусу COVID-19 загинуло 3283 людини у всьому світі, хворих – 95 036.

3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

Жителі міста прийшли до будинку, де проживає цей хворий, із вимогою ізолювати його дружину, інакше вони перекриють вулицю.

Станом на 27 лютого п’ять українців захворіли на коронавірус; усі вони перебувають за межами України.

Проте 28 лютого стало відомо, що громадянку України, у якої виявили коронавірус на борту круїзного лайнера Diamond Princess біля берегів Японії, виписали з лікарні.

Також стало відомо, що в евакуйованих з Китаю українців ознак коронавірусу не виявлено.

У східній китайській провінції Чжецзян 16 лютого запустили у виробництво перші ліки, які можуть бути ефективними в боротьбі з новим коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme