Китайський лікар попереджав про коронавірус ще у грудні: Тоді він потрапив до поліції

Лікар із Уханя попередив про коронавірус ще в кінці минулого року, але тоді його лише допитали у поліції

Китайський лікар попереджав про коронаві…
Фото: pravda.com.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Медузу".

30 грудня минулого року офтальмолог з Уханя Лі Венльлян розповів своїм колегам про пацієнтів з вірусною інфекцією, яка нагадувала SARS (гострий респіраторний синдром, який викликав атипову пневмонію в Китаї та інших країнах на початку 2000-х років). Він написав в чаті WeChat, що атипова пневмонія підтверджена в семи випадках. Один з його колег запитав про те, чи повернулася атипова пневмонія, на що доктор відповів, що тип вірусу ще не визначений, тому не можна стверджувати, що це повторення минулого спалаху.

Після цього доктора Лі викликали чиновники з органів охорони здоров'я Ухань і зажадали пояснень того, навіщо він поділився цією інформацією. Його також двічі викликали в поліцію. Поліцейські відчитали лікаря за поширення "помилкових коментарів", які "суттєво порушили громадський порядок". Видання Sixth Tone опублікувало документ від 3 січня, який Лі підписав в поліції і на якому видно червоні відбитки пальців. У документі доктор обіцяв не поширювати чутки про нове захворювання. Всього в грудні поліція Уханя покарала вісім осіб за розповсюдження чуток про вірус.

Після отримання догани, Лі продовжив працювати. 10 січня він лікував від глаукоми жінку, яка виявилася заражена новим вірусом, в результаті лікар та рідня захворіли. Тепер він лікується в тій лікарні, в якій працював.

28 січня, після того як новий коронавірус виявили у тисяч людей в Китаї, Верховний суд КНР розкритикував поліцію Уханя за те, як вона вчинила з доктором Лі та іншими людьми, які намагалися всіх попередити. "Можливо, сьогодні було б краще стримувати і контролювати новий коронавірус, якби люди повірили тоді "чуткам", почали носити медичні маски, виконувати санітарні вимоги і уникати ринку живих диких тварин", – відзначили в суді. Поліція Уханя заявила у відповідь, що поліцейські "просвіщали і критикували" затриманих, але ніхто з них не був оштрафований або взятий під варту.

Нагадаємо, 30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Станом на ранок 3 лютого, розповсюдження коронавірусу "підкосило" понад 17 тис. осіб, 362 загиблих.

Відомо також, що у світі від коронавірусу вилікувалися більше людей, ніж померли.

Згодом Кабмін затвердив план боротьби з китайським коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

Симптомами захворювання лікарі називали лихоманку. У деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. 20 січня з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme