Україна тестуватиме громадян на коронавірус системами з Росії, – нардепка

Україна збирається тестувати громадян на коронавірус неперевіреними тест-системами російського походження
 

Про це заявила народна депутатка "Голосу" Олександра Устінова у Facebook, повідомляє Depo.ua.

"Всі пропустили рішення РНБО по коронавірусу в Україні в якому чорним по білому написана назва компанії, в якої збираються закуповувати тест-системи для українців, начебто українського походження. От тільки в рішенні РНБО спеціально зроблені помилки в назві компанії та прізвищі керівника, щоб ніхто не зміг знайти, хто це і де це.  Замість ДіАген – написали – ДіОген, а замість ЯрИш – ЯрОш. Це було зроблено, щоб ніхто не зміг знайти компанію, яка буде виробляти начебто вітчизняні тест-системи для діагностики коронавірусу", – написала вона.

За її словами, компанія "ДіАген" має такий же стосунок до виробництва тест-систем, як вона до космосу, а офіційне обличчя компанії – Олександр Коляда, лише ширма.

Устінова пише, що компанією "ДіАген" володіє "Редвуд ЛТД", яка була створена декілька років тому і зареєстрована в спальному районі Києва на підставну особу вірніше "довірену" особу – колишнього директора юридичного департаменту російської компанії "Євросеть" Тетяни Звездогляд.

За інформацією нардепки, справжні бенефіціари "Редвуд ЛТД" з Росії з 24 лютого знаходяться в Україні.

Вона вважає, що займається цим питанням заступник секретаря РНБО Олексій Соловйов.

Нардеп стверджує, що по лікарням в регіонах вже пішов лист від компанії про готовність продавати текст системи по 6 тис. грн + реагенти російського походження "Реверта - L" і "РИБО-преп", виробництва компанії AmpliSens, РФ.

Устінова зазначає, що ці тест-системи взагалі не тестувалися на інфікованих пацієнтах.

"Нам з вами під видом українського виробника намагаються втюхати нікому невідомі не протестовані системи російського походження, від компанії, яка ніколи таким не займалася і має російський слід", – написала вона.

Нагадаємо, 26 лютого у Харкові обласна інфекційна лікарня отримала тест-системи, здатні виявляти COVID-2019.

Станом на ранок 26 лютого коронавірус убив 2763 людини, кількість заражених зросла до 80 967 осіб.

Зокрема, на материковому Китаї померли від недуги 2715 людей, в Ірані – 16, Південній Кореї та Італії – по 11, Японії – п'ять (чотири з них – на круїзному лайнері Diamond Princess), в Гонконгу – два, по одному – у Франції, на Філіппінах та Тайвані.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme