У МОЗ сказали, коли в Україні почнуть діагностувати смертельний коронавірус

В Україну вже у середу, 5 лютого, мають завезти тест-систему, з допомогою якої діагностувати коронавірус з Китаю. Поки зразки потрібно відправляти за кордон

Про це розповіла міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька у "Сніданку" з 1+1", передає Depo.ua з посиланням на ТСН.

За словами міністерки, в Україні всі підозри на коронавірус зняті і випадків захворювання зараз не фіксується навіть в тих людей, які прибули з Китаю. Однак поки в Україні не має системи, яка може ідентифікувати інфекцію.

"Насправді в лбораторних наших центрах проводять кілька етапів. Спочатку відсівають звичайний грип, який на сьогодні поширений. Спочатку в нас відбувається лабораторне дослідження. І тоді, коли вони не дають позитивного результату, тоді вже ми маємо можливість відправляти їх (результати аналізів) за кордон", – сказала Скалецька.

Вона додала, що ВООЗ допомогла закупити Україні системи ідентифікації коронавірусу з Китаю і вони вже 5 лютого будуть в Києві.

"Зі середи системи на цей китайський коронавірус безпосередньо приїдуть до України. Вже ми з цього тижня почнемо тестувати в Україні. Ця система дозволяє протягом 5 годин дати відповідь, чи це китайський коронавірус, чи ні. Але в нас на сьогодні є багато фахівців та епідеміологів, які за показниками та симптоматикою можуть встановлювати, чи може бути підозра на цей вірус", – зазначила керівниця МОЗ.

До того ж вона переконує, що навіть, якщо новий коронавірус і дійде до України, то ускладнення виникають лише в кожного четвертого хворого, у всіх інших – "перебіг звичайного вірусу".

Нагадаємо, за останніми даними, загальна кількість заражених новим коронавірусом 2019-nCoV у 31 регіоні Китаю досягла 20 438 осіб, 425 хворих померли.

Влада Китаю вважає, що спалах нового коронавірусу досягне свого піку до середини лютого, а потім піде на спад.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Відомо також, що у світі від коронавірусу вилікувалися більше людей, ніж померли.

3 лютого Кабмін затвердив план боротьби з китайським коронавірусом.

З-поміж цього повідомлялося, що медичні маски не захищають від коронавірусу, однак вони здатні знизити ризик зараження.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

Симптомами захворювання лікарі називали лихоманку. У деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. 20 січня з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme