У МОЗ розповіли, як "шукають" вбивчий коронавірус

Заступник очільника Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) Віктор Ляшко розповів, як в Україні проводиться діагностика випадків із підозрою на COVID 2019

Про це він сказав під час круглого столу, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"МОЗ уже вдруге оновило клінічне визначення випадку коронавірусної інфекції. І основне визначення випадку, яке будуть використовувати інфекціоністи, є опитування людини", – наголосив Ляшко.

Він пояснив, що "є симптоми, які характерні для більшості гострих респіраторних вірусних інфекцій, тому виключно симптоматично розрізнити чи це коронавірусна інфекція, чи це якась інша інфекція – досить складно або неможливо".

"Тому, якщо є симптоми тяжкого гострого респіраторного захворювання, а також в анамнезі є подорож до КНР за останні 14 днів, коли з’явилися симптоми, одразу людина стає підозрілою щодо випадку появи гострої респіраторної інфекції, спричиненої коронавірусом. І тоді включаються всі алгоритми реагування: людина ізолюється, ізолюються її контакти, встановлюється медико-санітарне спостереження, а біологічний матеріал людини з симптомами відправляється на дослідження", – зазначив Ляшко.

За його словами, в межах дослідження зразків, спочатку визначається наявність вірусів грипу та інших інфекцій, потім зразки передаються на дослідження і діагностику COVID 2019.

"Діагностичні системи щодо коронавірусу вже є в Україні. Вони знаходяться в ЦГЗ. Зараз надходить нова партія, яку буде поширено по інших вірусологічних лабораторіях України", – підсумував Ляшко.

Нагадаємо, Китай змінив підхід до обліку хворих на коронавірус, всупереч вказівкам ВООЗ.

За останніми даними, кількість загиблих від нового типу коронавірусу 2019-nCoV зросла до 1018 людей, хворих – до 43 100.

Влада Китаю вважає, що спалах нового коронавірусу досягне свого піку до середини лютого, а потім піде на спад.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

3 лютого Кабмін затвердив план боротьби з китайським коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

Симптомами захворювання лікарі називали лихоманку. У деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. 20 січня з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme