"Північним потоком-2" Німеччина порушила угоду про Асоціацію України з ЄС, - експерт

Один з пунктів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС безпосередньо стосується транзиту газу через Україну і накладає зобов'язання на європейську сторону

Про це в ході відеоконференції "ДС" заявив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, передає Depo.ua.

"Стаття 284 Угоди про асоціацію України - одна з небагатьох статей, де накладаються певні зобов'язання, в м'якій формі, на європейську сторону. Якщо у нас є вільні потужності ГТС, а вони є, то спочатку потрібно використовувати їх, а потім, якщо не вистачає , будь ласка, будуйте хоч Nord Stream, хоч South Stream, хоч Dream Stream", - зазначив Гончар.

Він також зазначив, що після набуття Угодою чинності у вересні 2017 року український МЗС намагався ініціювати консультації з ЄС з питання "Північного потоку-2", проте все це закінчилося це нічим.

"Чому? Тому що з європейської сторони пролунала така відповідь: Так ми, Європейська комісія, офіційно теж не підтримуємо "Північний потік-2". Це німецькі компанії роблять. Тому нам нема про що з вами консультуватися, тому що ми так само проти цього проекту. І, на жаль, українська сторона на цьому зупинилася", - підкреслив експерт.

Хоча, на його думку, Києву варто було б говорити окремо і більш предметно з німецьким урядом разом з Європейською комісією, тому що це не просто Угода про асоціацію між Україною та ЄС, в ньому також написано: і державами-членами. "І вони все ратифікували окремо". - додав Гончар.

Нагадаємо, Михайло Гончар заявив, що Росія може використати "Північний потік-2" для шпигунської діяльності, а також пояснив, за чим саме вона буде шпигувати.

Експерт зазначив, що "Північний потік-2" не економічний, а військово-політичний проект.

Також Гончар запевнив, що, якщо Росія зважиться на військову ескалацію, то ніякий транзит газу її не зупинить, та назвав "Газпром" військово-політичною матрьошкою.

Крім того, експерт констатував той факт, що у України і країн-членів Євросоюзу збереглася архаїчна система взаємовідносин в газовій сфері, та заявив, що Єврокомісія має активніше тиснути на "Газпром".

Також Гончар зазначив, що Україна не зможе забезпечити для Німеччини, щоб та відмовилася від "Північного потоку", таку ж зацікавленість, яку може забезпечити російський "Газпром".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme