"Північний потік-2" не економічний, а військово-політичний проект, - експерт

Проект "Північного потоку-2" не можна розглядати виключно з економічної точки зору, він має політичний контекст

Про це в ході відеоконференції "ДС" заявив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, передає Depo.ua.

"Цей проект потрібно оцінювати не тільки з точки зору бізнес-системи координат, це проект політичний, а й навіть проект військово-політичний. І саме військовий компонент, який ніколи не брали до уваги", - зазначив він.

Також Гончар підкреслив, що в 2010 році зафіксували, що це не просто ситуативні дії Росії. "Якщо почитати концептуальні документи - Енергетичну стратегію Росії, Військову доктрину, зовнішньополітичну, то, вони не пишуть про це прямо, але там, де йде перерахування методів впливу на супротивників, вказуються дипломатичні, економічні, політичні та інші", - додав він.

"І тут виникає питання: які інші? Арсенал зрозумілий. Починаючи від політично-дипломатичних, закінчуючи військовими. Але є ще ці "інші", які, з урахуванням того, що в преамбулі російської Енергетичної стратегії, переглянутій 2003 року, чітко записано, що Росія має в своєму розпорядженні потужний паливно-енергетичний комплекс, енергоресурси, які повинні служити не тільки як механізм економічного розвитку, а й як механізм реалізації внутрішньої і зовнішньої політики ", - резюмував експерт.

Нагадаємо, Михайло Гончар заявив, що Росія може використати "Північний потік-2" для шпигунської діяльності, а також пояснив, за чим саме вона буде шпигувати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme