Між Україною і ЄС залишається газовий кордон, як в часи СРСР

У України і країн-членів Євросоюзу збереглася архаїчна система взаємовідносин в газовій сфері

Про це в ході відеоконференції "ДС" заявив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, передає Depo.ua.

"Україна інтегрується в європейський енергетичний простір, відповідно до нашого членства в Договорі енергетичного співтовариства, Угодою про асоціацію. Ми хочемо стати, незалежно від того, будемо ми коли-небудь в ЄС чи не будемо, в секторальному значенні ця ніша повинна бути. Це і передбачає як раз стратегія ЄС щодо України та країн, з якими є Угодою про асоціацію - секторальні напрямки інтеграції. Практично наш енергетичний простір стає гомогенним з Євросоюзом", - зазначив він.

Гончар також додав, що Україна готова імплементувати це так, щоб не було різниці між функціонуванням ГТС України і Польщі, Словаччини.

"В цьому випадку ми виходимо з того, що нам важливо зберегти нормальні прозорі відносини в газовій сфері з європейськими суб'єктами. І тут є питання і проблема. Йдеться про те, що у нас немає з ними відносин у вигляді якихось договірних. Так або інакше газовий кордон залишився, як в СРСР. Збереглася архаїчна система ", - резюмував експерт.

Нагадаємо, Михайло Гончар заявив, що Росія може використати "Північний потік-2" для шпигунської діяльності, а також пояснив, за чим саме вона буде шпигувати.

Експерт зазначив, що "Північний потік-2" не економічний, а військово-політичний проект.

Також Гончар запевнив, що, якщо Росія зважиться на військову ескалацію, то ніякий транзит газу її не зупинить, та назвав "Газпром" військово-політичною матрьошкою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme