Через "Північний потік-2" Росія збирається слідкувати за діями НАТО на Балтиці, - Гончар

Балтійське море є важливим стратегічним простором для Росії, вона використовує всі способи, щоб тримати його під контролем

Через "Північний потік-2" Росія збираєть…

Про це в ході відеоконференції "ДС" заявив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, передає Depo.ua.

"Ми провели дослідження, яке стосувалося розміщення саме обладнання для контролю підводного і надводного простору. Ми пішли глибше і знайшли ще ряд особливостей. Тут відправною точкою стало те, що Росія робить на Чорному морі, на захоплених бурових вежах, стаціонарних платформах і т. ін. Вони розмістили на старих СПБУ (самопідйомних плавучих бурових установках) "Таврида", "Сиваш" станції радіолокаційного контролю повітряного і надводного простору", - розповів Гончар.

Він також додав, що коли ми дивимося на "Північний потік" не концептуально, не гіпотетично, а вже на підставі того, що практично зробила Росія в останні роки, і те, що вона буде робити в будь-якому іншому місці.

"Тим більше що у Росії є спеціальна програма, яка реалізується не один рік, по створенню комплексної системи контролю за підводною обстановкою фактично по периметру російських морських кордонів. Система "Гармонія", - уточнив експерт.

За його словами, мова йде про те, що Балтика представляє особливий інтерес для Росії. "Звісно, Балтійське море, як і Чорне, - замкнуте море. Балтійський флот - найменший серед всіх російських. Але ми бачимо, що Балтика стає регіоном напруги, тому що після початку російської агресії проти України в 2014 році країни Балтії звернулися до своїх союзників по НАТО щодо 5-ї статті договору. У країнах Балтії перебувають контингенти країн-членів НАТО, перш за все американські, а також польські", - зазначив він.

"Зрозуміло, що комунікаційні зв'язки з цими контингентами будуть здійснюватися в значній мірі і через море. Відповідно Росія буде намагатися контролювати будь-які переміщення з боку НАТО до країн Балтії, в Польщі. Особливо через можливу появу "Форту Трампа", - підкреслив Гончар.

Експерт додав, що тепер перед Росією постає питання активізації та нарощування розвідувальних потужностей. "І для цього є пояснення: агресивний блок НАТО, американська вояччина нарощують присутність в Балтійському морі біля російських берегів", - додав він.

Нагадаємо, Михайло Гончар заявив, що Росія може використати "Північний потік-2" для шпигунської діяльності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme