МОЗ змінює роботу екстреної та первинної допомоги через коронавірус

Міністерство охорони здоров'я змінить алгоритми роботи екстреної та первинної допомоги на час дії режиму підвищеної готовності системи цивільного захисту.
 

Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на позачерговому засіданні комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, у зв’язку з тим, що 3 лютого введено розпорядження про переведення всіх систем цивільного захисту в режим підвищеної готовності, МОЗ поінформувало диспетчерські центри екстреної медичної допомоги, і зараз відпрацюємо з НСЗУ і повідомимо сімейних лікарів, що на період, коли працює медична підсистема в системі цивільного захисту, працюють зовсім інші алгоритми, а не такі, які затверджені порядком надання медичної допомоги.

"Тобто коли у людини буде висока температура, кашель, лихоманка, а також в анамнезі подорож до країни, в якій була зареєстрована внутрішньокраїнна передача коронавірурної інфекції, це значить, що, порушуючи ті нормативи, які були затверджені до нормального міжепідемічного періоду, швидка буде виїжджати до хворих з високою температурою, сімейний лікар буде виходити до хворого з температурою, якщо у нього буде підозра на коронавірусну інфекцію. Можна зробити опитувальник в телефонному режимі. Це буде виконуватися, коли діє режим підвищеної готовності системи цивільного захисту", – сказав Ляшко.

Він додав, що зараз в країні є 12 тисяч ліжкомісць в інфекційних лікарнях, близько 2,5 тисяч інфекційних боксів, 1,5 тисячі лікарів, які працюють в цих закладах, близько шасти тисяч середнього медичного персоналу.

За його словами, вони забезпечені засобами індивідуального захисту для зустрічі хворих з коронавірусною інфекцією.

Також у кожному регіоні визначено по два опорні заклади охорони здоров'я, куди будуть доставляти пацієнтів з підозрою на коронавірус.

Водночас, за його словами, Всесвітня організація охорони здоров'я переглянула підходи до засобів індивідуального захисту, які використовуються при наданні меддопомоги при коронавірусній інфекції.

"Ми не повинні використовувати ті протичумні костюми, які зараз використовуються скрізь і всюди. Зовсім інші рекомендації даються, не такі, як ми бачимо на картинках, у тому числі в Китаї, в тому числі в Італії", – сказав Ляшко.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, як самоізолюватися у разі зараження коронавірусом.

Станом на ранок 2 березня, від коронавірусу COVID-19, який з'явився в Китаї, вже загинуло 3044 людей у всьому світі. Тим часом кількість заражених коронавірусом зросла до 88 929 людей. З них у Китаї – 80 026.  Водночас 44 843 пацієнтів одужали. 

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що коронавірус COVID-19 не омине Україну, але наша держава до цього готова.

У східній китайській провінції Чжецзян 16 лютого запустили у виробництво перші ліки, які можуть бути ефективними в боротьбі з новим коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme