Кучма: Сепаратисти в Мінську погрожували повномасштабною війною по всьому фронту

Під час вчорашніх переговорів представники самопроголошених Донецької і Луганської народних республік Денис Пушилін і Владислав Дейнего погрожували відновити повномасштабні бойові дії по всій лінії зіткнення
Depo.Влада
1 лютого 2015 15:56
ФОТО: depo.ua
Кучма: Сепаратисти в Мінську погрожували повномасштабною війною по всьому фронту
Кучма: Сепаратисти в Мінську погрожували повномасштабною війною по всьому фронту

Про це заявив другий президент України, член тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма в «Інтерфакс-Україна», передає «Українська правда».

«Вони вимагали видання указу президента України про одностороннє припинення вогню, погрожуючи у разі невиконання цього ультиматуму відновленням повномасштабних боїв по всій лінії фронту», - сказав Кучма.

За його словами, представники «ДНР» і «ЛНР» наполягали на визначенні лінії зіткнення станом на 31 січня, а не тієї, яка була зафіксована в Мінських угодах від 19 вересня 2014 року.

«У відповідь на запитання, які можуть бути гарантії того, що в майбутньому вони не визначать яку-небудь іншу лінію, вони промовчали», - додав Кучма.

Він зазначив, що представники сепаратистів не були обізнані із запропонованим українською стороною планом дій з реалізації Мінського меморандуму.

«Ми відправили цей план всім сторонам заздалегідь, але з якихось причин його цим представникам не показали», - сказав другий президент України.

На його думку, така позиція представників «ДНР» і «ЛНР» суперечить, в тому числі, і заявленій позиції Росії, оскільки в суботу під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом президент РФ Володимир Путін висловив надію на досягнення домовленостей в Мінську.

«Саме тому ми в даний час чекаємо реакції Росії», - додав Кучма.

Як повідомляв depo.ua, вчора в Мінську на зустріч тристоронньої контактної групи (Україна - Росія - ОБСЄ) з врегулювання ситуації на Донбасі не з'явилися керівники «ДНР» і «ЛНР» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький, а їх представники поставили Україні ультиматум - в односторонньому порядку відвести війська від лінії розмежування. Після зустрічі Леонід Кучма заявив про зрив переговорів терористами.

Пізніше заступник голови Адміністрації Президента України Валерій Чалий заявив, що сепаратисти намагалися залякати Україну на переговорах.

В ОБСЄ відзначили, що представники «ДНР» і «ЛНР» навіть не збиралися обговорювати питання припинення вогню на Сході України.

У свою чергу в Кремлі за підсумками вчорашньої зустрічі в Мінську заявили, що зі «стриманим оптимізмом» розраховують на продовження переговорів щодо припинення вогню на Донбасі, обміну полоненими, відводу артилерії і ракетних систем від розмежувальної лінії.