Катастрофа МН17: Майже всі судові витратити оплатять Нідерланди

У рамках судового переслідування винних у катастрофі малайзійського літака Boeing 777 рейсу MH17 основне організаційне та фінансове навантаження нестимуть Нідерланди

Про це повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов у Гаазі, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Підписання фінансового меморандуму стане завершальним кроком в процесі розбудови механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у збитті літака", - наголосив Ченцов, який уповноважений підписати меморандум з української сторони.

Документ планується підписати в Гаазі наприкінці січня цього року від імені п'ятьох країн, правоохоронні органи яких беруть участь у роботі Спільної групи з розслідування збиття літака рейсу MH17 17 липня 2014 року (JIT), а саме: Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України.

Дипломат нагадав, що в липні 2017 року було узгоджено рішення держав-учасниць JIT про здійснення кримінального провадження у справі збиття літака рейсу МН17 в рамках правової системи Нідерландів.

"Відповідно, основне організаційне та фінансове навантаження нестимуть Нідерланди. Водночас у процесі судового розгляду, очевидно, виникатиме необхідність покриття додаткових видатків, пов'язаних зі специфікою справи та її міжнародним характером. Це стосується і захисту свідків, і участі у процесі членів сімей загиблих, і здійснення перекладів, додаткових експертиз тощо", - розповів Ченцов.

За його словами, попри те, що кримінальні провадження Україна передаватиме до Нідерландів відповідно до двосторонньої угоди від 7 липня 2017 року, тим не менше, під час судових слухань у Нідерландах триватиме інтенсивна співпраця між правоохоронними та судовими органами двох країн, що також вимагатиме додаткової логістичної та фінансової підтримки.

Меморандум закріплює досягнуті домовленості про спільне фінансування розслідувань з метою притягти до відповідальності винних у катастрофі малайзійського лайнера.

Цей документ підготовлено у розвиток міжурядового Меморандуму про взаєморозуміння про політичну підтримку кримінального переслідування осіб, винних у збитті МН17, підписаного міністрами закордонних справ п'ятьох країн на полях 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 20 вересня 2017 року.

Нагадаємо, напередодні Кабінет міністрів України схвалив проект міжурядового меморандуму щодо фінансування судового переслідування винних у катастрофі літака Boeing 777 рейсу МН17 компанії "Малайзійські авіалінії", що сталася 17 липня 2014 року на Донеччині.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня 2017 року Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

12 червня Парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану з Україною, про переслідування осіб, відповідальних за катастрофу малайзійського "Боїнга", включаючи використання відеозв'язку.

24 травня Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme