Європарламент скасував "Український тиждень" через коронавірус

Європарламент через коронавірус обмежив доступ до своїх приміщень та скасував усі публічні заходи, серед перенесених опинився й "Український тиждень", який мав відбутися з 3 до 5 березня 

Європарламент скасував "Український тижд…
Фото: European Parliament

Таке рішення ухвалив президент Європарламенту Девід Сассолі, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"На превеликий жаль, змушені повідомити, що запланований на 3-5 березня "Український тиждень" в Європейському парламенті переноситься на невизначений термін у зв’язку з обмеженнями Європарламенту щодо проведення масових заходів через поширення коронавірусної інфекції COVID-19. Щойно обмеження будуть скасовані, наша команда буде опрацьовувати нові можливості для проведення "Українського тижня" в Європейському парламенті", – зазначили у Представництві України при ЄС.

Раніше на сайті Європарламенту з’явилося повідомлення про запровадження запобіжних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусу.

"Протягом наступних трьох тижнів 130 подій у будівлях Європарламенту, в яких мали взяти участь від 6 до 7 тисяч людей, будуть скасовані. Окрім того, буде заборонено доступ до Європарламенту на цей період", – ідеться в оголошенні.

Термін цих обмежень може бути переглянутий залежно від розвитку ситуації.

Водночас президент ЄП Девід Сассолі оголосив, що парламентська робота триватиме – на рівні і пленарних сесій, і засідань комітетів.

"Ми оцінюємо розповсюдження коронавірусу щоденно, у тісній співпраці з європейськими службами охорони здоров’я та національними органами влади. В результаті цієї оцінки ми ухвалили рішення оновити пакет наших запобіжних заходів. Ми обмежимо доступ відвідувачів до Європарламенту, притому що ми є дуже відкритою інституцією, яку щороку відвідує близько 700 тисяч людей. У поточних обставинах це наша відповідальність – припинити такі візити", – йдеться у повідомленні, яке поширив Сассолі.

Європарламент також рекомендував усім представникам персоналу, які відвідували райони, де виявлено коронавірус, або були в контакті з ураженими особами, працювати з дому та дбати про своє здоров’я. Національним парламентам рекомендовано виявити таку саму відповідальність за здоров’я персоналу та відвідувачів.

Додамо, 3–5 березня в Європарламенті мали відбутися заходи "Українського тижня" за участю провідних європейських політиків, українських урядовців, дипломатичної, наукової спільноти, громадянського суспільства. Захід мав надати можливість звірити позиції сторін перед самітом Східного партнерства, запланованого на 18 червня у Брюсселі.

Програма "Українського тижня" мала включати три тематичні блоки – хід реформ, долучення України до заходів Зеленої угоди ЄС та розгляд ситуації в Криму у зв’язку з порушеннями російськими окупантами прав людини та утисками кримськотатарського народу.

Нагадаємо, за даними на ранок 3 березня, від коронавірусу COVID-19 загинуло 3116 людей у всьому світі, хворих – 90 888.

Станом на 27 лютого п’ять українців захворіли на коронавірус; усі вони перебувають за межами України.

Проте 28 лютого стало відомо, що громадянку України, у якої виявили коронавірус на борту круїзного лайнера Diamond Princess біля берегів Японії, виписали з лікарні.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що коронавірус COVID-19 не омине Україну, але наша держава до цього готова.

Також стало відомо, що в евакуйованих з Китаю українців ознак коронавірусу не виявлено.

У східній китайській провінції Чжецзян 16 лютого запустили у виробництво перші ліки, які можуть бути ефективними в боротьбі з новим коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme