Оренда землі невигідна у першу чергу аграрному бізнесу, - Тімакіна

У оренди землі є два мінуси - земельна ділянку випадає з обороту і проблеми для переробної промисловості через відсутність стабільного права власності

Про це в ході Дискусійного клубу "ДС" "Мораторій на продаж землі - рятує чи вбиває Україну?" заявила юридичний директор агрохолдингу "Астарта" Лілія Тімакіна, передає Depo.ua.

На її думку, про ринок землі треба говорити з точки зору людей, які обробляють землю.

"Ми зараз маємо 77 тис. договорів про оренду землі. Я часто спілкуюся з такими людьми. Вони знають свої права, вичитують кожен пункт договору, і захищають свою права навіть краще, ніж агрохолдинги", - підкреслила Тімакіна.

"Говорячи про те, що для орендодавця земельної ділянки вигідні продаж або оренда землі одному підприємству, - продовжила вона, - ви зараз говорите про те, що орендодавець не отримає реальної вартості. Аграрному бізнесу це теж невигідно. Даючи гроші на 5-7 років, виплачуючи нормативно-правову оцінку земельної ділянки, ми не отримаємо права власності. Ця земельна ділянка і гроші випадають з обігу. Наприклад, земля не може бути предметом застави в банку, ми не можемо застосовувати ті технології, які передбачають стабільне використання земельної ділянки".

Другим мінусом, за словами Тімакіної, переробна промисловість можлива тільки за умови, якщо земля знаходиться стабільно у підприємства: "...ми в логістичній залежності від земель. Це розвиток інфраструктури, і вона буде можлива тільки при стабільному праві власності на ринку землі".

Нагадаємо, що експерт Сергій Фурса назвав відміну мораторію на землю декомунізацією та нагадав, як Лешек Бальцерович декомунізував Польщу настільки, що тепер українці їздять туди працювати на полуницю.

Також Фурса зазначив, що зняття мораторію на продаж землі зменшить сірий ринок землі.

Експерт Лілія Тімакіна зазначила, що на сірому ринку жоден покупець не заплатить ринкову ціну за землю.

Леонід Корейба заявив, що продаж землі ще не на часі.

Павло Кулинич пояснив, що емфітевзис гірший за купівлю землі, бо власнику доводиться платити податок, який постійно росте, і додав, що оренда землі це найгірший у світі спосіб сільгоспвиробництва.

Ілля Несходовський парирував, що український ринок землі це автомобіль без коліс, його не можна зараз запустити.

Тімакіна зазначила, що земля повинна оброблятися постійно, інакше на таких ділянках починаються проблеми з родючістю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme