Український ринок землі це автомобіль без коліс, його не можна зараз запустити, - Несходовський

Скасування мораторію на продаж землі і запуск цього ринку спровокують хаос в Україні

Про це в ході Дискусійного клубу "ДС" "Мораторій на продаж землі - рятує чи вбиває Україну?" заявив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

"Це як автомобіль, у якого немає коліс, зламана коробка передач, він не працює, а ми говоримо - запускайте! Якщо ми запустимо зараз ринок землі, ми отримаємо хаос", - вважає він.

На думку Несходовського, українські власники земельних ділянок - "слабкоосвічені люди, які не розуміються на юридичних питаннях".

"Держава повинна забезпечити їх навчання, ми повинні захистити їх, але ми отримаємо ситуацію, коли бабуся в селі отримає мішок картоплі за земельний пай", - додав він.

У той же час, експерт зазначив, що для правового захисту українців операцій продажу "вже було багато зроблено, особливо за останні 5 років".

Також Несходовський прокоментував різницю у вартості землі в Європі і Україні: "Основне призначення землі - це засіб виробництва, яке дозволяє вирощувати продукцію. Якщо зараз у нас зараз $1,2 тис., а в умовній Польщі - $10 тис. Так земля може стати просто інвестицією. Тобто - я купив, але обробляти її не буду, тому що мине три роки, і ціна за цю землю буде вже не $1,2 тис., а $ 5-6 тис. в Україні дуже низька капіталізація, у людей мало грошей. Для того, щоб це змінити, треба щоб держава надавала довгострокові кредити під маленький відсоток".

Нагадаємо, що експерт Сергій Фурса назвав відміну мораторію на землю декомунізацією та нагадав, як Лешек Бальцерович декомунізував Польщу настільки, що тепер українці їздять туди працювати на полуницю.

Також Фурса зазначив, що зняття мораторію на продаж землі зменшить сірий ринок землі.

Експерт Лілія Тімакіна зазначила, що на сірому ринку жоден покупець не заплатить ринкову ціну за землю.

Леонід Корейба заявив, що продаж землі ще не на часі.

Павло Кулинич пояснив, що емфітевзис гірший за купівлю землі, бо власнику доводиться платити податок, який постійно росте, і додав, що оренда землі це найгірший у світі спосіб сільгоспвиробництва.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme